Як побороти лінь: 5 порад та причин

Це страшне слово – лінь. Саме для мене воно є таким. Хоча я теж періодично піддаюся впливу ліні. Лінь здавна розцінювалася як якийсь порок, але я не можу погодитися з цим твердженням. В умовах сучасного життя ми змушені кожен день займатися виконанням десятків справ, на нас звалюється безліч інформації, нас оточує безліч людей. У зв’язку з цим виникає багато причин для нашої ліні.

Как-побороть-леньРозглянемо типову ситуацію: вам потрібно виконати яку-небудь роботу, але замість цього ви включаєте комп’ютер, заходите на сторінку соціальної мережі, читаєте новини, дивитеся нові фотографії, заходите по посиланнях. Раптом ви згадуєте, що вам давно треба було, ну, скажімо, вибрати собі новий телефон. Ви починаєте ходити по сайтах, шукати потрібну модель, читати відгуки. Начебто займаєтеся якоюсь справою, але не тією, якою потрібно. Так проходить цілий день, Ви розумієте, що нічого не зробили з того, що планували. Таким чином, справу відкладено на завтра. У таких випадках потрібно для початку розібратися з причинами вашої ліні, а вже потім робити кроки для її усунення.

 
Отже, причинами виникнення лінощів може бути:

 

1) Нестача відпочинку. Ви не можете взятися за справу, хочеться полежати і відпочити, прогулятися. У цьому випадку потрібно просто дати організму перепочинок – добре виспатися, з’їздити на природу, зустрітися в приємній обстановці з друзями, в кінці кінців просто побайдикувати! Багато живуть в дуже напруженій обстановці, і, до речі, саме трудоголіки часто звинувачують себе в ліні. Тому просто дайте собі можливість розслабитися.

2) Фізичне здоров’я. Якщо ви відчуваєте себе млявим і нездатним на що-небудь, то можливо у вас низький артеріальний тиск, проблеми з щитовидною залозою, синдром хронічної втоми. В цьому випадку потрібно в першу чергу звернутися до лікаря. Також не буде зайвим нормалізувати своє харчування, почати робити зарядку, більше часу проводити на свіжому повітрі, перебувати в гарному настрої.

3) Відсутність мотивації. Звичайно, вам не захочеться виконувати роботу, якщо ви не бачите в цьому сенсу. Або ж коли вас хтось змушує це зробити. У першому випадку просто подумайте для чого це вам потрібно, бути може, це ваша мрія. Якщо ж вам потрібно щось зробити, а ви не хочете (наприклад, написати звіт по роботі), то тут, звичайно, нічого не поробиш – треба виконувати. Тут головна проблема полягає в тому, що люди відкладають все на останній момент. Це не найкраще рішення.

Спочатку нам здається, що завдання практично нездійсненне, і ми вирішуємо зайнятися ним трохи пізніше. Краще нам від цього не стає. Незабаром нас починає мучити думка про те, що терміни вже підтискають, а справа ще навіть не розпочата. Занепокоєння просто долає нас. Ті дні до виконання потрібної справи, які повинні були принести нам моменти радості, стали просто нестерпними – залишилося зовсім мало часу на виконання роботи, страх, що ми не встигнемо, посилюється. Цим відкладанням ми не зробили собі краще. В результаті ви все одно встигли все доробити в потрібні терміни. Так невже не можна було зробити цю роботу відразу і потім жити в спокої?

4) Депресія. В цьому стані не хочеться взагалі нічого робити. Ну хіба тільки дивитися телевізор і поїдати солодощі. Але це не повинно стати для вас виправданням. З депресією потрібно боротися, тому що вона може стати причиною появи різних захворювань. Попросіть своїх друзів допомогти вам позбавитися від депресії, заведіть собі домашню тварину, знайдіть собі заняття до душі, займіться спортом. Всі ці речі принесуть вам радість і гарний настрій.

5) Наше оточення. Ну тут все просто. Якщо у вашому оточенні одні ледарі або люди без цілей і прагнень, то не дивно, що ви стаєте таким же, як вони. Ми завжди неусвідомлено беремо з них приклад. Тут тільки одне рішення – поміняти своє коло спілкування. Не дозволяйте своєму оточенню тягнути вас вниз за собою! Хочете серйозно зайнятися спортом – знайдіть людей, які вже роблять це, і почніть з ними більше спілкуватися. Ви не захочете бути гіршим за них. Ви будете брати з них приклад і досягнете бажаного.

Як з’ясувалося, причини звичайно серйозні, але усунути їх можна, і краще зробити це один раз і відразу, ніж потім кожен раз дорікати собі в ліні. Я можу дати ще кілька невеликих порад, які допоможуть вам подолати лінь.

По-перше, пам’ятайте про закон Парето, або принцип 20/80 — «20 % зусиль дають 80 % результату, а інші 80 % зусиль — лише 20 % результату», і  як наслідок «Більша частина дій являє собою порожню витрату часу. Вони не дають нічого реального для досягнення бажаного результату». Це до того, що ми можемо робити всю нашу роботу набагато швидше, ніж планували спочатку. Чим більше часу ми відведемо на виконання справи – тим більше витратимо.

По-друге, якщо ви виконуєте нудну монотонну роботу, не забувайте розбавляти її якою-небудь іншою справою. Наприклад, 2 години попрацювали – 30 хвилин почитали блоги або щось в цьому роді.

По-третє, музика дуже допомагає впоратися з лінню. Хочете зробити зарядку або поприбирати в квартирі – увімкніть веселу бадьору музику, вона зарядить енергією, і ви просто не зможете сидіти на одному місці.

По-четверте, заохочуйте себе за кожну виконану справу. Але тільки не їжею – це швидко стане звичкою і переросте в проблему. Зробили всю роботу – ви молодець, можете подивитися улюблений фільм, купити собі яку-небудь річ (для жінок це дуже гарне заохочення).

Підсумуємо: ми з’ясували, що основними причинами ліні можуть бути нестача відпочинку, проблеми із здоров’ям, депресія, відсутність мотивації та оточення самої людини. Також ми дізналися, що з лінню можна і потрібно боротися і навіть знайшли деякі способи, які нам у цьому допоможуть.

Я думаю, що кожній людині можна побороти лінь, це не так вже й складно. Мене теж відвідує лінь, але ці поради мене дуже часто виручають, саме тому я вирішила поділитися ними.