Як побороти безсоння?

Якщо ви довго не можете заснути, раннє пробудження вимотує вас, а сон ваш зовсім неглибокий, то прочитайте цю статтю і скористайтеся порадами про те, як подолати безсоння. Нескладні прийоми зроблять нічний відпочинок повноцінним. Причини безсоння різні: неправильний розпорядок дня, постійна втома при напруженому ритмі, стресові ситуації і так далі. Безсоння призводить не тільки до втрати працездатності і кіл під очима, але до розвитку багатьох захворювань. Справа в тому, що саме уві сні розтрачені протягом дня ресурси відновлюються, а клітини оновлюються.
бессоница1

Намагайтеся лягати спати щодня в один і той же час, нехай вихідні дні не будуть винятком. Організм незабаром звикне до правильного режиму, тому ви зможете засинати без проблем. Якщо людина спить менше 7-ми годин на добу протягом довгого часу, то розумові здібності її знизяться — цього не уникнути.

На якість сну впливає мікроелемент магній, тому поповнюйте його запаси щодня. Нестача магнію в організмі нерідко є причиною безсоння. Продукти, багаті даним мікроелементом, — листова зелень, кавун, насіння, гречка і морські водорості. Не пийте каву в другій половині дня, так як цей напій здатний вимивати з організму магній. Також істотне значення для хорошого сну має комфортне ліжко. Воно не повинне доставляти дискомфорт, а має допомагати організму, і зокрема, м’язам розслабитися.

Можливо, причина вашого довгого засипання — нестача руху? В цьому випадку організму потрібна фізична втома. Якщо ваша робота не вимагає від вас постійного руху, то виконуйте гімнастику. Щоб організм наситився киснем, обов’язково прогулюйтеся вечорами. Приймайте ванну з додаванням морської солі, щоб розслабитися перед сном. Деяким людям заснути допомагає холодний душ, після якого необхідно відразу ж лягти і закутатися ковдрою. Під час зігрівання приходить сонливість. Холодний душ протипоказаний тим, хто страждає від серцевих захворювань.

Міцний сон можливий тільки в повній темряві. Якщо світло все одно проникає, наприклад, з вікна, то надягайте спеціальну пов’язку. Не дивіться телевізор, лежачи в ліжку, щоб спальне місце у вас асоціювалося саме з нічним повноцінним відпочинком. Якщо, скориставшись порадами, ви все одно не вирішили проблему, то безсоння, може бути, пов’язане з певним захворюванням. В даному випадку вам необхідно обстежитися, проконсультувавшись з лікарем.