Як підстригти бороду і вуса в домашніх умовах

Доглянута і красиво оформлена борода може дуже багато сказати про свого власника. У будь-якому випадку, як би модно не виглядав чоловік — неакуратна борода чи вуса можуть зіпсувати перше враження. Для того, щоб рослинність на обличчі виглядала охайно недостатньо ходити до майстра раз в 2-3 тижні, потрібно і самому докласти зусиль.

У цій статті ми розглянемо, як підстригти бороду самостійно.

Підготовка до стрижки бороди

Як підготуватися, щоб правильно підстригти бороду? Її потрібно спочатку ретельно вимити і висушити. При виборі шампуню, орієнтуйтеся на зволожуючі шампуні для сухого волосся. Акуратно промокніть рослинність рушником і прочешіть гребінкою. Розчісувати бороду необхідно по росту волосся, починаючи від вух і закінчуючи підборіддям.

Інструмент, який необхідний для стрижки бороди

 

instrument-1

 

Підстригти бороду можна як машинкою для стрижки волосся або тримерами, так і використовувати перукарські ножиці. У разі використання тримера, непогано обзавестися спеціальними насадками, за допомогою яких можна регулювати довжину волосся на різних ділянках. Також вам знадобиться зручне дзеркало (бажано потрійне або подвійне) і кілька гребінців з різною кількістю зубців.

Порядок стрижки бороди і вусів

 

Щоб самому підстригти бороду потрібно знати як послідовність, так і прийоми стрижки:

• Видаліть за допомогою бритви все зайве з шиї і щік.
• Визначившись з контуром бороди, починайте рухатися ножицями або тримером від вух або щелепи до підборіддя.
• Далі переходите до зовнішньої частини щелепи, рухаючись в сторону вух або волосся на голові.
• Наступний етап — стрижка вусів. Починають стригти вуса від середини до країв. Верхню частину вусів підстригати не рекомендується, краще дозволити їм рости до самого носа.
• В кінці можна перейти до формування скронь, які допоможуть створити потрібний образ.

Стрижка бороди ножицями

 

scissors

 

Підстригти бороду красиво можна як машинкою, так і ножицями. Для цього краще використовувати професійні ножиці. Крім того, вам знадобиться великий гребінець для бороди і дрібний для вусів.
Підстригають бороду із зовнішньої сторони гребінця, зрізуючи необхідну довжину.

Для того, щоб борода була симетричною, можна скористатися такою хитрістю — одну частину обличчя починайте стригти від вуха до підборіддя, іншу, навпаки, від підборіддя до вуха, тоді ви не зріжете нічого зайвого. Цей же метод підійде і для стрижки вусів — почніть стригти від середини до краю одну сторону, другу ж від краю до середини.

Стрижка бороди і вусів тримером

 

trimmer-2

 

Підстригти бороду і вуса, як професійний майстер, вам допоможе триммер. Для цього потрібно підібрати підходящу машинку, призначену для бороди і вусів.

Також вам знадобляться різні насадки, які допоможуть вам не зрізати нічого зайвого і підстригти бороду рівномірно. Починати стрижку бороди необхідно з насадкою найдовшою — тоді ви будете впевнені, що не зрізали нічого зайвого. Якщо після стрижки, ви вирішите ще вкоротити довжину волосся, то скористайтеся більш дрібною насадкою і так далі, поки не знайдете оптимальний розмір.

Принцип стрижки тримером такий же, як і ножицями — для отримання симетричності, одну сторону починайте стригти від підборіддя до вуха, іншу, навпаки — від вуха до підборіддя. Той же принцип застосовуйте і при стрижці вусів. Підкоригувати стрижку можна найдрібнішою насадкою.

Ми розповіли вам про основи стрижки бороди і вусів в домашніх умовах. Однак якщо ви тільки почали «примірятися» до цих чоловічих прикрас, і не знаєте яка форма вам підійде, зверніться в барбершоп, де майстер може не тільки підстригти бороду, але і допомогти визначитися з її формою.