Як підібрати фасадне освітлення?

Не тільки у великих містах, а й в провінційних все частіше з’являється фасадне освітлення. Використовувана для цих цілей електрика повинна бути спеціалізованою, інакше не буде досягнуто належний ефект. Підсвічування фасаду сьогодні служить, в першу чергу, естетичним цілям, так як у великому місті, де світла вистачає навіть вночі, його функції як джерела світла майже не затребувані. Виходячи з цього, при плануванні освітлення будівлі потрібно орієнтуватися на її розташування, архітектурні особливості та призначення, а також на навколишнє оточення.

podsvetka-fasadovІснуючі типи фасадного підсвічування

Ці фактори і визначать тип підсвічування. Чи будуть це потужні металогалогенні прожектори або невеликі джерела спрямованого світла, чи потрібно їх розміщувати на сусідніх будівлях або на землі, на спеціальних опорах або на фасаді. У разі використання поєднання великогабаритних і малих прожекторів (заливаючого і спрямованого світла) вдається підкреслити форму будівлі і зробити акцент на найбільш красивих архітектурних деталях. Часто для цього використовують світильники з лінійними лампами, так як вони сконструйовані в литих міцних корпусах з товстими скельцями. Потужність прожекторів доходить до 1000 Вт.

Прожектори спрямованого світла

За рахунок спеціальної форми корпусу і оптичної системи, прожектора спрямованого світла забезпечують високий рівень освітленості, що дає можливість встановлювати менше світильників, економлячи кошти на придбання джерел світла і на оплату енергії. Другим прийомом освітлення будівлі є розмістити вуличні бра безпосередньо на фасаді. У цьому випадку все частіше використовується комп’ютерне моделювання майбутнього освітлення. На практиці іноді потрібно проводити і додаткову експериментальну перевірку розрахунків, так як програмою неможливо врахувати всі майбутні тіні складних фасадів.

Особливості художнього підсвічування

Сучасні джерела світла для художнього підсвічування мають невеликі габарити, високий ступінь захищеності від вологи і пилу (не менш IP65). Вони виконані в легких і надійних литих алюмінієвих корпусах. Використовувані лампи мають підвищений ресурс (від 3 до 10 тисяч годин роботи). Рекомендується застосовувати галогенні джерела світла, які не тільки служать в 3-4 рази довше, але і економлять до 80% енергії. Живлення прожекторів і світильників здійснюється через кабелі в гумовій ізоляції, прокладені в металевих рукавах. Електромонтаж розподільних щитів проводять в прихованих від погляду місцях.