Як підготувати першу дитину до народження другої?

Зовсім скоро у вашій сім’ї з’явиться ще один малюк, і тепер найголовніше — підготувати старшого, до цієї події. Як це правильніше зробити? Давайте спробуємо розібратися.

Podgotovit-rebenka-k-rozhdeniyu-mladshego-1Для початку хотілося б сказати, що в цій ситуації вік відіграє далеко не останню роль. Так у віці 2-3 років всі діти стають більш нетерплячими, допитливими. Їм цікаво все, що відбувається навколо них. Саме тому їм необхідно повідомити про настільки радісну подію, задовго до того, як вони самі почнуть помічати ваш животик, який збільшився в розмірах. Але не варто акцентувати увагу малюка на тому, що скоро він стане старшим. Це може спровокувати ревнощі. Необхідно якомога частіше підкреслювати, що ви любите малюка, і поява ще однієї дитини цього не змінить.

З точки зору психології найбільш вдалим є вік дітей 4-6 років. Вони стають більш самостійними, втомлюються від постійної опіки батьків. У такому віці дітям подобається роль старших. Так підвищується їх якийсь авторитет в суспільстві. Однак найкраще повідомити дитині про поповнення як мінімум за 2-3 місяці. Так ви зможете запобігти появу ревнощів. Постарайтеся пояснити малюку, що старшим бути набагато цікавіше, ніж молодшим.

І головне, якщо різниця у дітей буде невеликою, то необхідно заздалегідь переселити дитину з дитячого ліжечка в більш доросле. В іншому випадку малюк буде злитися і ревнувати, що його місце зайняла інша дитина. Більш того, йому, як і будь-якій дорослій людині, потрібен певний час, щоб звикнути до нових умов.

Як же бути, якщо перша дитина вже досягла віку 7-10 років? Для початку необхідно поцікавитися, чи хоче дитина брата або сестру. Якщо так, то проблеми немає. Але в разі негативної відповіді вам треба бути готовим до важкої і тривалої роботи. Починати слід з історій про те, як же чудово мати молодших братів та сестер. Коли ж малюк перестане чинити опір, можна разом з ним відправитися за приданим для малюка. При цьому не забувайте розповідати йому про те, як ви разом з татом чекали його появи.

Після народження малюка не варто перекладати на старшу дитину свої обов’язки. Це може відлякати її і назавжди розвинути ревнощі по відношенню до молодшого малюка. Зачекайте трохи. Можливо, дитині самій захочеться допомогти вам. Цінуйте це і хваліть дитину.