Як підготувати дитину до школи?

Шість років — рубіж між малюком і школярем. Період активного фізіологічного росту і росту рівня свідомості дитини. За всіма параметрами до шести років накопичується пристойний багаж первинних знань. Формується певний образ життєвого розпорядку. Дитина здатна повністю себе обслуговувати — застеляти своє ліжко, самостійно проводити гігієнічні процедури, одягатися без допомоги батьків, приймати їжу і прибирати за собою. В принципі дитина в шість років — це маленька сформована людина.

396407І цей час, коли розумовий і фізичний розвиток готові приймати інформацію, відкладати її в пам’яті, а потім і використовувати її за призначенням. Пора йти в школу. До цього часу у дитини повинна повністю сформуватися модель поведінки в суспільстві. Вона повинен правильно використовувати норми етикету і дотримуватися культури поведінки. Дитина повинна навчиться аналізувати свою поведінку і усвідомлювати наслідки порушення правил.

Можливо, перед вами може стати вибір школи виходячи з місця її розташування або набору додаткових предметів або акценту на будь-які предмети. Якщо варіанти школи будуть відрізнятися іноземними мовами, то перевагу можна віддати англійській або німецькій мові. Якщо з англійською мовою все зрозуміло, то з іншим варіантом багато батьків можуть поставити запитання: навіщо вчити німецьку? Тут необхідно зазначити, що сьогодні на німецькій мові розмовляють понад 100 мільйонів чоловік. Її вивчають більш ніж в ста країнах світу. Німецька мова займає третє місце в світі за популярністю. Знання цієї мови обов’язково стане в нагоді дитині в майбутньому, ким би вона не стала: бізнесменом, вченим, лікарем, спортсменом.

З обережність необхідно розглядати варіанти вибору школи у яких є акцент на поглиблене вивчення точних дисциплін. Не кожна дитина схильна до вивчення таких складних і нудних для її віку наук. Крім того, в ході самостійного вибору свого подальшого шляху після закінчення школи дитина може піти в напрямку, протилежному тому, яким робила акцент її школа. Це означає, що вона даремно витратила час в школі, а більше того, поглиблене вивчення точних дисциплін в школі може призвести до того, що дитину відверне від них, чого, можливо, не сталося б в іншому випадку.

При правильній психологічній підготовці дитини до школи, перший урок може стати справжнім святом і залишитися в пам’яті одним з найщасливіших днів. Для цього з самого початку слід налаштувати дитину на думку, що школа це дорога в доросле життя, пройти по якій їй допоможуть батьки та вчителі.

До семи років діти втрачають інтерес до ігор, які імітують доросле життя, в них зароджується потреба відчувати власну значимість в реальному світі. Маленькі особистості жадають повноцінного життя. З’являється тяга пізнати світ глибше. І в цей же час назріває нова криза.

Криза виражається в ігноруванні дитиною щоденних обов’язків. Саме систематичне, монотонне виконання одного і того ж процесу сприймається нею як тягар, в її душі прокидається бунтарство, вона злиться якщо її змушують виконувати небажані речі. У цей період головне — не тиснути на дитину, а залишити її у спокої.

Почати пізнання дорослого шляху більшість дітей хочуть самостійно. Відчувати повноту відчуттів, приймаючи самостійні рішення, усвідомлювати наслідки цих рішень, мати дорослий вибір — найбільша спокуса для дитини, яка дорослішає. І дуже важливо не відбити прагнення до дорослості.

В такий момент у дитини знижується самооцінка, вона може впадати в депресивні стани і розчаровуватися в оточуючих. Завдання батьків максимально підтримати і відновити впевненість дитини у своїх силах.