Як підготувати дитину до дитячого садка? 10 правил для успішної адаптації

Коли підходить час віддавати дитину в дитячий сад, батьки намагаються підготувати її до цього нового життєвого етапу. Адаптація дітей в новому колективі тут прямо залежить від поведінки дорослих. До кожної дитини є індивідуальний підхід, однак є кілька правил, яких необхідно дотримуватися, щоб звикання до садка пройшло якомога легше. Так що ж заздалегідь може зробити мамі?

kak_podgotovit_rebjonka_k_detskomu_sadu

  • Пограйте з дитиною в садок, розкажіть їй, що її там чекає. Робіть акцент на її улюблені ігри, заняття. Наприклад, якщо дитина любить малювати, говоріть, що в садку дітки багато малюють.
  • Здійснюйте прогулянки біля дитячого садка, зверніть увагу на ігри дітей. Говоріть, що і ваша дитина буде так само грати, коли піде в садок. Дуже добре, якщо є можливість пограти на території дитсадка разом з дітьми, з якими дитина буде в групі. Ваш малюк (а також і ви) познайомиться з дітками і з вихователем. Прискорити адаптацію допоможе надходження в групу разом зі знайомими дітьми малюка.
  • Зверніть увагу дитини на те, що в садку вашу дитину ображати не будуть, тому що вихователька стежить за порядком в групі, і всі дітки, навіть самі забіякуваті, її слухаються.
  • Ні в якому разі не обговорюйте сумнівні моменти садка в присутності малюка. Це вводить його в тривожний стан, малюк почуває себе беззахисним і самотнім. Навіть: «я так хвилююся, як він буде в садок ходити / їсти / одягатися», — не проходить повз вуха дитини. Ви повинні випромінювати впевненість в тому, що садок — це добре, тоді і дитина буде спокійна.
  • Не можна залякувати дитячим садом. Ось кілька прикладів класичного залякування: там тебе навчать розуму; в саду не будуть церемонитися; діти будуть над тобою сміятися.
  • Дитина повинна бути впевнена в тому, що її не залишать в саду назавжди. Покажіть їй, як батьки забирають своїх дітей після роботи.
  • Із захопленням і гордістю в присутності дитини розповідайте про те, що вона вже настільки доросла, що ходить (або збирається йти) в дитсадок.
  • Заохочуйте дитину за те, що вона пішла у садок. Відсвяткуйте перший день, купіть торт або навіть сходіть з дитиною в кафе.
  • Розкажіть дитині, що дорослі повинні ходити на роботу, а дітки — в дитячий сад. Це така для них робота.
  • Швидкій адаптації дитини в колективі допоможе вміння їсти самостійно, одягатися і роздягатися, користуватися унітазом і туалетним папером.

 

Не розраховуйте на те, що може обійтися без сліз. Навіть якщо в садку сподобалося, з якихось своїх особистих міркувань всі дітки періодично вередують і відмовляються йти в сад.