Як перегляд серіалів впливає на ваш мозок?

Чого серіаломани отримують більше: шкоди чи користі? Ось у чому питання! Давайте розберемося!

sorozat-az-uj-filmКоли мова заходить про користь і шкоду чогось, думки вчених/лікарів/психологів простих обивателів розходяться. Те ж саме з серіалами. Що ж, «хороші» і «погані» аргументи в студію! Будемо вирішувати: дивитися чи не дивитися.

Чим корисні серіали?

Якщо вірити дослідженням, то перегляд серіалів дає глядачеві, як мінімум, чотири корисних ефекти.

До речі, на сайті https://www.amediateka.ru/serial/odnazhdy-v-skazke ви можете переглянути цікавий серіал просто зараз в режимі онлайн.

Ефект № 1. Зниження рівня стресу

Іноді психотерапевти «виписують» своїм пацієнтам серіали в якості заспокійливого. Експерти стверджують, що їх перегляд корисний трудоголікам, людям, що страждають хронічною втомою, та іншим нещасним, яким життєво необхідно переключитися і розвантажити свій мозок.

Ефект № 2. Щастя і здоров’я

Згідно з результатами досліджень, під час перегляду улюбленого серіалу мозок впадає в невеликій транс. Завдяки цьому нормалізується робота всіх важливих органів, знижується відчуття тривоги і поновлюється моральна стабільність.

Ефект № 3. Віра в себе

На підсвідомому рівні глядач завжди асоціює себе з акторами серіалу. Якщо героям вдається вибратися зі складної ситуації, вирішити якусь проблему або, пройшовши крізь труднощі, виконати свою мрію, людина надихається і починає вірити у власні сили. При цьому поліпшується настрій і підвищується впевненість у собі. Так що, якщо хочете виглядати впевненіше — дивіться серіали.

Ефект № 4. Навчання

Серіали — це не тільки відпочинок, а й навчання. Якісні кінострічки з розумною сюжетною лінією вчать думати і краще розуміти життя, допомагають розібратися в існуючих реаліях. Не менш корисні в освітніх цілях і серіали історичні. Вони розширюють кругозір і мотивують до вивчення фактів минулого.

Зі світлою стороною багатосерійних фільмів ми розібралися. Тепер перейдемо до темної.

Чим шкідливі серіали?

Вивчивши чисельні дослідження, можна виділити три негативних ефекти від перегляду серіалів.

Ефект № 1. Безсоння

Перегляд захоплюючих епізодів на ніч підвищує рівень емоційного збудження. У підсумку, людині, яка перебуває на моральному підйомі, складніше заснути. Розвивається безсоння.

Ефект № 2. Ожиріння і діабет

Як показало недавнє дослідження Netflix, понад 61% серіаломанів дивляться нові епізоди запоєм. Тобто — від 2 до 6 серій за раз. Для цього навіть термін спеціальний придумали — «binge watching». Протягом усього «запійного» перегляду глядач знаходиться в практично нерухомому стані. В результаті сповільнюється кровообіг і метаболізм, що може привести до ожиріння і діабету.

Ефект № 3. Психічне здоров’я

Дослідження показують, що чим більше глядач знаходиться в серіальному запої, тим більше перегляд впливає на його реальне життя. У підсумку, постійний перегляд епізодів зі сценами насильства, може підвищити рівень тривожності і навіть привести до депресії. Тому, якщо вже дивитися такі серіали, то протягом короткого періоду часу.

Отже, корисно-шкідлива природа серіалів розкрита!