Як паразити можуть проникати в організм людини?

За даними статистики, однією з головних проблем сучасного людства є паразити. При цьому більшість людей недооцінюють серйозність проблеми, вважаючи паразитів нешкідливим, і просто неприємним явищем. Однак різні паразити можуть серйозно нашкодити здоров’ю, призводити до розвитку серйозних хвороб і порушень. Всіх відомих паразитів, які можуть атакувати людський організм можна розділити на три групи.

10-factov11Першою з них виступають найпростіші, які також називають протозойними. Подібна група включає безліч різновидів, однак, найчастіше зустрічаються лямблії, трихомонади і токсоплазми. У другу групу входять гельмінти, які в народі часто називаються глистами. Проти них є досить ефективний Ворміл Фіто. В Україні найчастіше діагностуються гострики, бичачий ціп’як, трихінели, котячі двоустки, токсокари, аскариди, ехінококи та інші. Третю групу складають ектопаразити, які атакують шкірні покриви людини. До числа подібних паразитів можна віднести кліщів і вошей. При цьому позбавитися від паразитів останньої групи найпростіше, оскільки їх можна виявити при візуальному огляді.

В цей час гельмінти тривалий час можуть паразитувати в організмі без будь-яких проявів, тому виявити їх набагато складніше. Більшість недуг, до яких призводять паразити, що живуть в організмі людини, швидко переходять в хронічну стадію і час від часу рецидивують. Звичайно, процес розвитку таких хвороб відбувається досить повільно, але в підсумку організм людини починає працювати неправильно, що виражається в появі численних недуг.

Щоб захиститися від паразитів, слід знати головні способи профілактики зараження. При цьому важливо знати, як в більшості випадків паразити проникають в організм людини. Найчастіше зараження відбувається через недостатньо чисту воду, брудні руки, погано вимиті фрукти та овочі. Крім цього, заразитися можна при контакті з тваринами, які є переносниками паразитів. Нерідко паразити проникають в організм з погано підсмаженими або провареними рибою та м’ясом. Важливо також знати, що деякі види паразитів можуть передаватися навіть при статевому контакті.