Як отримати гарну засмагу без шкоди здоров’ю? Частина 7

Вільні радикали — це молекули, які володіють високою реактивністю і нестабільністю за рахунок того, що у них не вистачає одного електрона. Відчуваючи свою недосконалість, вільні радикали намагаються вступити в різні біохімічні реакції, порушуючи їх природне протікання. Таким чином вільні радикали сприяють швидкому старінню. Додатково до всього відбувається розпад колагену і еластану та інших речовин, завдяки яким наша шкіра залишається пружною і виконує свої захисні функції.

images (10)Шкіра висушується і стає слабкою щодо нашого захисту. Крім того, у всіх наших органів є певний запас міцності або коефіцієнт зносу. Так от, в залежності від типу шкіри протягом нашого життя шкіра людини може його захистити від сонячної енергії на протязі від 50 до 150 тисяч годин.

Наш прекрасний організм володіє датчиком терморегуляції, тобто він підтримує температуру тіла в певних межа , незалежно від температури навколишнього середовища. При тривалому перебуванні на сонці можуть порушитися процеси терморегуляції, що може призвести до сонячного удару.

Ну і звичайно опіки. В їх розвитку беруть участь інфрачервоні промені сонячної енергії. Думаю, що всі ми спробували на смак опіки і нікому з нас не сподобалося. А що хорошого? Шкіра пече, від рухів болить шкіра, будь-який дотик – катування. А загальне самопочуття? Головний біль, спрага, озноб. Загалом хорошого мало. А про красу взагалі говорити не доводиться.

А між іншим, якраз сонячні опіки є значущим елементом у злоякісному переродженні клітин шкіри.