Як отримати гарну засмагу без шкоди здоров’ю? Частина 5

Частина 3: шкода засмаги

1226_1339752441_9c647Зробимо певні підсумки і розширимо наші знання. Отже, засмага – це природна здорова захисна реакція організму на вплив сонячної енергії. Вона обумовлена дією нашого природного сонцезахисного фільтра меланіну, який продукується меланоцитами нашої шкіри. Але корисний не сам стан засмаги, а прийняття сонячних ванн. Як і будь-яка оздоровча процедура, вона має свої рекомендації по застосуванню і свої протипоказання. Таке поняття, як шкода засмаги умовне, оскільки насправді шкідливо жартувати з сонячною енергією.

Оздоровчий вплив сонця полягає в благотворному впливі на системи нашого улюбленого організму. По — перше, нормалізується робота нервової системи. Сонячне світло є природним антидепресантом.

Під дією сонця у нас виробляється «гормон щастя» серотонін, від якого залежить сон, апетит і настрій.

 
По-друге, сонце діє як потужний бактерицидне ультрафіолетове джерело, згубно впливаючи на віруси, бактерії, грибки, чим пояснюється його позитивна дія при багатьох хворобливих станах шкіри, починаючи від гнійничкових уражень до псоріазу. Відомі випадки абсолютного одужання від цих захворювань.

По-третє, під впливом ультрафіолетових променів виробляється вітамін D, необхідний для засвоєння кальцію і фосфору, що бере участь в профілактиці остеопорозу і захищає нас від різних захворювань нервової системи і володіє певною протираковою дією.