Як обрати велотренажер для дому

На ринку спортивного обладнання представлена велика кількість моделей велотренажерів, що володіють різними можливостями і що належить до різних цінових категорій.

  • Які бувають види тренажерів?
  • За якими параметрами їх необхідно оцінювати?
  • Як правильно вибрати домашній варіант і чи можна схуднути, займаючись на ньому?

Давайте розглянемо всі ці питання, для того, щоб обрати лучший велотренажер для дома.

Конструкція будь-якого тренажера представлена поєднанням основних вузлів звичайного велосипеда. Тренування може повністю копіювати їзду на велосипеді. Сучасні моделі дозволяють вдосконалити тренування, змінювати рівні навантаження, контролювати основні параметри стану організму, підлаштовувати заняття під різні цілі.

Вправи при таких можливостях стають більш ефективними і цілеспрямованими.

Розрізняють 9 основних види велотренажерів, про які ми поговоримо нижче. Важливо розуміти, що ці тренажери можна класифікувати за різними параметрами.

Наприклад, за системою навантаження і по розташуванню педалей.

1.Механічні (ремінні і колодкові)

Такі відрізняється ручним регулюванням рівнів опору.

Вони поділяються на:

— ремінні, в яких навантаження регулюється різними рівнями натягу ременя;
— колодкові, в яких навантаження можна змінювати опором гальмівних колодок.

Механічні велотренажери відрізняються компактністю і простотою використання. Великий асортимент наявних у продажу видів тренажерів і помірні ціни на них приваблюють багатьох споживачів. Недоліком таких апаратів є те, що вони шумлять при роботі, до того ж вони мають мало функцій.

2. Магнітні

Принцип створення навантаження на педалі полягає в тяжінні маховика магнітним полем, які створюють магніти (звідси і назва). Інтенсивність навантаження регулюється вручну або автоматично. Ці моделі безшумні і мають плавний хід, є більш «просунутим» видом в порівнянні з механічними варіантами. Більшість з них мають комп’ютер, за допомогою якого можна контролювати важливі параметри тренування.

Магнітні тренажери становлять велику частину всіх велотренажерів, тому є де розвернутися.

3. Електромагнітні

Цей вид тренажерів підключається до електромережі, а рівень опору педалей створюється електромагнітним полем. Серед даного виду є моделі, оснащені власним генератором, що дозволяє не залежати від електричної розетки. Перевагою є можливість розташовувати його в будь-якому зручному місці.

Сучасні електромагнітні тренажери мають той чи інший набір комп’ютерних програм із заданими параметрами тренувань. Рівень навантаження знаходиться на повному автоматичному регулюванні і вибирається програмою самостійно, дозволяючи займатися цілеспрямовано і більш ефективно.

Такі тренажери відносяться до більш високої в порівнянні з попередніми цінової категорії.