Як обрати тонувальну плівку

Навіщо потрібно тонувати машину

Тонування скла автомобіля своїми руками процес не швидкий і вимагає вправності. Не кажучи вже про матеріальні вкладення. Але вони окупаються, враховуючи, скільки практичних завдань вирішує встановлена плівка. Ось головні з них:

  • Затемнена плівка не пропускає в салон яскраве сонячне світло, а отже, влітку він менше нагрівається. Про зменшене вицвітання елементів внутрішнього оздоблення вже згадувалося раніше і це теж важлива перевага доопрацювання.
  • Окрім сонячного світла, тонування робить салон непроникним для сторонніх очей. Зловмисники не зможуть розглянути, чи всередині є цінні речі, залишені без нагляду, і інтерес до авто помітно спаде.
  • Ще одна важлива перевага плівки – її здатність ущільнити скло. При зіткненні вона не дозволить вікну розсипатися на дрібні частини, завдавши водію та пасажирам додаткових травм. Та й загалом розбити таке покриття складніше.
  • Про те, що покращується зовнішній вигляд транспортного засобу, ми вже згадували. Неважливо наскільки бюджетною була комплектація при покупці, наклеєна плівка, що затемняє, гарантовано зробить машину більш стильною і дорогою на вигляд. Придбати плівку можна на сайті https://vissbon.com.ua/tonirovochnie-plenki.

Види тонувальних плівок

Перед тим як дізнатися, як самостійно тонувати скло, добре б вивчити доступні варіанти плівки на ринку. Ще кілька років тому вибирати автолюбителям не було з чого, але сьогодні в магазинах можна знайти десятки типів тонування, в тому числі:

  • Кольорову – відрізняється наявністю пігменту у складі, який можна підібрати до відтінку машини, створивши єдиний вигляд.
  • Металізовану – здатну відбивати сонячні промені сильніше, ніж класичний варіант.
  • Інфініті — теж металізована плівка, але в цьому випадку шар металу наноситься на зовнішній бік тонування.
  • Атермальну – відрізняється від інших феноменальною здатністю затримувати ультра- та інфрачервоне випромінювання. До 90% сонячних променів буде відображено, а в деяких випадках навіть більше.
  • Антивандальну – забезпечує бронювання скла та багато інших.

Всі типи плівок мають свої переваги і недоліки. І що більше перших, то вище ціна виробу.

Як вибрати тонування, щоб не довелося його знімати

Відповідь на питання, як правильно тонувати свою машину, записана у правилах дорожнього руху. Законодавство нашої країни не дозволяє обклеювати всі шибки автомобіля «наглухо», оскільки це знижує оглядовість, а водночас і безпеку водіння.

Згідно з ДСТУ, світлопропускна здатність лобового скла має становити не менше 75%. Для бокових передніх дзеркал показник знижується до 70%. І лише задні вікна можна тонувати без обмежень. Заборона встановлюється лише на дзеркальне тонування.