Як обрати м’яку іграшку у подарунок на свято?

Ми живемо в світі достатку і не обтяжені забобонами. Але є проблеми іншого характеру, породжені різноманіттям товарів в магазині. Як вибрати на свято безпечну, корисну, цікаву м’яку іграшку, своєму малюкові? Кілька корисних порад ви знайдете в нашій статті.

Види

Є безліч м’яких іграшок, різних за складом, розміром, призначенням, кольором і по звуковій складовій. Ми розділимо умовно всі види м’яких іграшок (а також, крім іграшки, можна ще подарувати солодкий подарунок в тубусі, який можна обрати на сайті https://ngod.com.ua/category/podarki-v-tubusah), на дві частини: класичні та інтерактивні.

Класичні зображують тварин, людей, предмети побуту. Це можуть бути плюшеві ведмедики, пухнасті цуценятка, м’які машинки, зірки, молоточки.

Інтерактивні відрізняються від класичних тим, що в них вшиті «додаткові опції». Вони можуть видавати звуки, шарудіти, блимати, рухатися. До них пришивають різні брязкальця, люстерка, блискавки, прорізувачі для зубів, колечка, кульки.

При покупці перевірте, чи міцно пришиті всі додаткові елементи, особливо якщо вони досить маленькі, і малюк може їх проковтнути, якщо відірве. Також необхідно оцінити якість швів. Невелика дірочка, заводський брак зацікавлять малюка, він із задоволенням витягне наповнювач і спробує його на зуб. Тому головний критерій вибору в будь-якому випадку — це міцність деталей.

Як вибрати м’яку іграшку за кольором

Психологи, педагоги, неврологи дають різні оцінки колірним перевагам дітей. Однак існує єдина думка на предмет цветовоспріімчівості малюків в віці до півроку. Новонароджений не розрізняють кольорів, окрім чорного і білого. Малюки постарше сприймають тільки яскраві, чисті кольори. Тому грудничку більше підійдуть іграшки контрастних відтінків, а не пастельних тонів.

Кислотні тони також не вітаються — вони будуть дратувати нервову систему. Хорошим подарунком для малюка буде яскрава лялька з органічної бавовни, якої він захопиться в ранньому віці і не буде розлучатися з нею навіть уві сні.

Дітям від року до трьох років варто також вибирати іграшки яскравих тонів, але бажано, щоб кольори співвідносилися з реальними прототипами. Наприклад, синій кіт або помаранчева корова — не найкращий вибір. Іграшка повинна асоціюватися у дитини з існуючими тваринами або предметом. Тим більше, багато тварин в реальності мають яскраве красиве забарвлення. Білий зайчик, строкатий жираф, червоно-чорна сонечко, жовте пташеня, руда лисиця стануть улюбленими, впізнаваними друзями вашого чада.

Дітям після трьох років ви можете купити м’якого друга будь-яких тонів. Їх психіка вже досить сформувалася. До трьох років дитина знає, що зелений колір буває м’ятного, ментолової, салатного відтінків. Плюс у нього вже з’являються свої переваги, малюк сам підкаже, що йому до душі.

Розмір

Великі м’які іграшки — хороший подарунок для дівчини на день закоханих, але не для дитини. Плюшевий гігант налякає малюка або буде нецікавий і перетвориться на великий мішок. Вибирайте іграшку такого розміру і ваги, щоб малюкові було зручно її піднімати, кидати, брати з собою в ліжко, класти в рюкзак. Занадто малі іграшки можуть бути нецікаві, а часом навіть небезпечні: дрібні деталі або всю іграшку цілком малюк може засунути в рот і вдавитися.

Якщо зростання дитини 70-80 см, оптимальний розмір іграшки — від 15 до 20 см. Відповідно, якщо зростання дитини сягає 1-1,5 м, то іграшка в 30-60 см буде йому в пору. Ну, а якщо ваша принцеса або принц зростом 170 см, і йому скоро виповниться 18 років — сміливо можете купувати двометрового плюшевого ведмедя.