Як обирати субстрат для рослин — поради від Кліома Сервіс

Хороший ґрунт – запорука комфорту для вашої рослини протягом усього сезону, завдяки чому ви зможете насолодитися гарним цвітінням та ароматами квітучого саду. Садовий ґрунт можна обробити органічними добривами, такими як компост, проте для тих культур, які ростуть у горщиках слід брати до уваги такі фактори як вміст поживних речовин у ґрунті для конкретних видів рослин.

При вирощуванні горщикових або тепличних культур, не варто використовувати городній або садовий ґрунт, тому що в ньому містяться збудники інфекцій та інші шкідники, які дуже швидко розмножуються саме у сприятливому та закритому середовищі. Щоб придбати професійні субстрати на основі торфу — переходьте за посиланням.

Якісний ґрунт виконує ключову роль у вирощуванні рослин в умовах закритого середовища, таких як контейнери, вазони, теплиці, парники. Дуже важливо врахувати, який склад ґрунту та його призначення.

Вибираємо якісний ґрунт

На сьогоднішній день торф’яні суміші та субстрати для рослинності представлені у досить широкому асортименті, щоб у ньому заплутатися. Підібрати корисний і якісний ґрунт дуже непросте завдання, оскільки далеко не кожен виробник приділяє увагу саме цим двом якостям. При виборі хорошої земляної суміші слід пам’ятати наступні моменти:

  • Пакет із ґрунтом повинен дихати. Земля, закрита в герметичному пакеті або мішку, швидко втрачає мікрофлору, а на її відновлення може піти багато часу;
  • Якісний ґрунт має бути пористим і швидко пропускати вологу, не даючи їй затриматися;
  • Якщо земля розсипчаста, але при цьому легко ущільнюється, її варто придбати;
  • Якісний грунт не повинен включати в себе сторонні тіла, на кшталт тирси, каменів та інших сторонніх тіл;
  • Якщо від ґрунту пахне тухлістю і пліснявою його не варто купувати.

До того, як ви посадите рослину в новий ґрунт, її потрібно набрати в горщик, полити та залишити на пару днів, потім потрібно перевірити структуру ґрунту. Якщо він не став вологим і пресованим, так само пропускає повітря — можна сміливо прийматися за пересадку вашої рослини в горщик.

Чому купити субстрат правильніше ніж готувати самому?

Є деякі генії, які знають, де і скільки підкопати земельки, куди додати піску, кори або хвойних голок. Але щоб стати таким професіоналом, треба вчитися на аграрному факультеті або мати величезний досвід із низкою невдач.

Для більшості простих шанувальників квітів це не методи. Єдиний спосіб не занапастити квітку – купити субстрат для кімнатних рослин. Проти такого рішення нічого не мають і професіонали, про яких сказано вище. І все тому, що на користь купівлі готового ґрунту від Кліома Сервіс є кілька сильних аргументів:

  • У командах виробників субстратів працюють фахівці, які прораховують баланс поживних речовин, мінералів та інших компонентів квітки. Вони з точністю відтворюють ідеальне місце існування.
  • Незважаючи на гарний зовнішній вигляд ґрунту з парку, це не те, що потрібно кімнатним рослинам. З такою основою потрібно здійснити ще кілька операцій, щоб зробити повноцінний субстрат. Жодна кімнатна квітка не почуватиметься комфортно у звичайному «дикому» ґрунті. Хіба що цибулинні квіти на кшталт гіацинтів, тюльпанів та інших.
  • Висока ймовірність того, що земля у міському парку перенасичена металами та токсинами. У готовому ж ґрунті для квітів такого немає. Матеріал проходить обробку та стерилізацію.
  • З готовим ґрунтом для кімнатних рослин не потрібно витрачати багато часу. Просто купив, змішав і посадив квітку.