Як не розпестити дитину?

Припустимо, у вашому житті склалася ситуація, що ваша дитина єдина в сім’ї, а може навіть і пізня. І, природно, малюк отримує абсолютно все, що може побажати.
81c4c14393362c457f54a3627ca4a649

Але чи хорошою є ваша тактика виховання? Адже більшість дітей, які росли в дитячому будинку, про таке щастя можуть тільки мріяти: всілякий одяг, іграшки, дитячі конструктори і взагалі все, що дитина бажає, на першу вимогу. А тут, будь ласка, просто ідеальні батьки, а всі кажуть, що ви робите неправильно.

Звичайно, вам важко змиритися з такою постановкою вашого питання. Але це дійсно так. Якщо ви створюєте в сім’ї своєрідний культ вашого малюка, то це призводить тільки до одного — він росте нездатним справлятися з труднощами, які незалежно від нього зустрінуться в житті не раз і не два.

Що б не робила ваша дитина, ви її спочатку оцінюєте самі. І, природно, оцінюєте завжди позитивно. Саме так ви формуєте у вашого малюка ту впевненість в собі і своїх силах, яка в подальшому буде основою самоповаги. Тому цю основу потрібно сформувати правильно, щоб не було надалі неприємностей.

Адже рано чи пізно ваш малюк зрозуміє, що є й інші діти, які не тільки нічим не гірші за нього, але багато в чому навіть перевершують його. І в цей момент може настати внутрішній конфлікт самооцінки малюка. А в подальшому це призведе до того, що його оточення буде складати лише ті люди, які можуть приймати дитину такою, якою вона сама себе вважає. Тобто буде шукати модель вашої сім’ї.

Для того щоб уникнути таких наслідків, варто пояснити дитині, що кожна людина неповторна, а не тільки вона. Тільки так можна буде виростити повноправного члена суспільства, а не егоїста, який буде бачити тільки себе. Перетворити більшість недоліків дитини дуже легко в переваги, потрібно тільки постаратися.

Запам’ятайте, головне — ваша дитина як конструктор, а від вас залежить тільки те, наскільки правильно він буде зібраний. Не пропустіть того моменту, коли змінити все буде вже пізно. Не балуйте надмірно вашого малюка, так, він унікальний, але такі абсолютно всі діти, а не тільки він. І дитина повинна знати це.