Як не допустити перелом шийки стегна?

Згідно зі статистикою, перелом шийки стегна є дуже поширеною травмою. Крім цього, перелом шийки стегна є дуже небезпечним, особливо для літніх людей. З віком травми гірше піддаються лікуванню. У літніх людей перелом шийки стегна може зробити людину лежачою. Для запобігання цьому бажано дотримуватися профілактичних заходів. Це в рази знизить ризик перелому шийки стегна.

Close-up of clinician hand on that of disabled woman

Чим небезпечний перелом шийки стегна?

До перелому шийки стегна може привести навіть просте падіння. Особливо небезпечна дана травма для літніх людей, які мають підвищену крихкість кісток. Перелом шийки стегна — одна з найчастіших причин інвалідності в старечому віці. Такі люди повністю втрачають здатність до самообслуговування. Також за статистичними даними лікарів, близько 25-30% пацієнтів з такою травмою вмирають в перші 6-8 місяців. Якщо вас цікавить восстановление после перелома шейки бедра в Киеве, то радимо перейти за даним посиланням вже зараз.

Особливо важливо дотримуватися профілактичних заходів людям, які мають генетичну схильність до перелому шийки стегна. Підвищується ризик патології при палінні, зловживанні алкоголем, малорухливому способі життя, хворобах щитовидної залози, нестачі кальцію. Виходячи з цього можна зробити висновок, що більшість людей знаходяться в групі ризику, а значить, що кожен повинен дотримуватися профілактики.

Вкрай небезпечний перелом шийки стегна для людей старше 50-ти років. Порушення в більшості випадків призводить до найнебезпечніших наслідків. У літньому віці тільки малому відсотку пацієнтів призначають оперативне втручання. Пов’язано це з тим, що тканини вже не можуть нормально зростатися і в більшості випадків операція не дає ніякого результату. Також потрібно розуміти, що таке лікування ще й дороге.

У лежачих пацієнтів перелом зростається. На жаль, літня людина з переломом гине через 1-2 роки через ускладнення, які пов’язані з перебуванням в лежачому положенні. Це обумовлено застійними процесами у внутрішніх органах.

Перелому шийки стегна легше запобігти, ніж потім вилікувати. Саме з цієї причини потрібно піклуватися про своє здоров’я.

Корисні поради щодо запобігання перелому шийки стегна

Можна в кілька разів знизити ризик перелому шийки стегна. Для цього достатньо дотримуватися профілактичних заходів. Нічого складного в них немає. В першу чергу потрібно запобігти падінню. Падають люди з різних причин. Це може бути запаморочення, хитка хода та інше. З віком кількість м’язової маси скорочується. М’язи слабшають й іноді досить важко утримати власну рівновагу. Також важливо не забувати, що багато людей старшої вікової категорії приймають препарати, які також порушують баланс.

Важливо зробити своє житло і пересування максимально безпечними. У житлі не повинно бути ніяких складок на килимах, проводів на підлозі і будь-яких предметів, за які можна зачепитися.

На вулиці бажано ходити в протекторах для стегон. Це спеціалізовані шорти, які в разі падіння пом’якшать його і допоможуть запобігти перелому. У віці старше 60-ти років бажано виходити на вулицю з тростиною. Цього не потрібно соромитися. Зараз можна придбати дуже навіть стильні варіанти, якщо для вас це важливо. Головне — зберегти здоров’я і запобігти ймовірному падінню.

Також важливо контролювати власну вагу. Потрібно розуміти, що чим більше зайвих кілограмів, тим більше навантаження на суглоби. При ожирінні м’язова маса знижується в рази швидше. Кістки стають пухкими і ризик переломів підвищується. Зайва вага пригнічує активність клітин, які відповідають за відновлення кісткових структур.

Ще одна необхідна міра — вміння протистояти стресу. Важливо знати, що при нервовому перенапруженні виробляються гормони стресу. Вони гальмують активність остеобластів. Це також підвищує ризик переломів.

Потрібно відмовитися від шкідливих звичок. Вони знижують мінеральну щільність кісткової тканини. Алкоголь, наприклад, заважає нормальному засвоєнню поживних речовин. Кальцій вимивається з кісток. Нікотин же викликає спазм судин. В результаті цього кісткова тканина не отримує необхідні речовини.

Обов’язкова умова для зниження ризику перелому шийки стегна — підвищення рухової активності. Малорухливий спосіб життя є однією з найбільш поширених причин порушення. У літньому віці корисною є скандинавська ходьба. Травмування в такому випадку виключено. Ходьба повністю безпечна.

У раціоні людей старшої вікової категорії мають бути обов’язково присутніми молочні продукти. Вони містять у своєму складі максимальну кількість кальцію.

Додатково можна проконсультуватися з лікарем. При необхідності він призначить препарати для профілактики перелому шийки стегна.