Як навчитися бути терплячою? Частина 1

Наше життя складається з безлічі моментів, які вимагають проявити терпіння. Під цим поняттям мається на увазі спокійне ставлення до подій, навіть якщо ситуація неприємна або очікування важливого результату дуже болісне.
professionalnoe_vygoranie

 

Саме терпіння допомагає виконувати складну роботу і просуватися по кар’єрних сходах. Ця великодушна здатність прощати помилки близьких скрашує спільне існування. Терпіння дозволяє оптимістично дивитися в майбутнє і дає надію на світлу смугу в житті. Наявність цієї якості говорить про духовну зрілість людини, її здатності протистояти образі і гніву. Володіючи терпінням і завзятістю можна багато чого подолати і багато чого домогтися.

 
Але в кожного є межа. Навіть дуже терпляча людина може стати дуже імпульсивною та емоційною, якщо її «чаша терпіння» переповниться. Це образний вислів означає деяку межу, переходячи яку терпіння вичерпується. У результаті можуть страждати міжособистісні та професійні стосунки, виявляється негативний вплив на психологічний стан людини.

У кожного ця межа різна. Хтось більш терплячий, а когось можуть вивести з себе навіть незначні ситуації. Багато людей хотіли б розвинути в собі цю рису характеру. Стати більш терплячою, значить стати більш спокійною, вміти раціонально вирішувати поставлені питання, тверезо оцінювати ситуацію, не піддаватися імпульсам і приймати зважені рішення.

Навчитися терпінню досить складно, але все ж є кілька рекомендацій, які допоможуть оволодіти цією якістю.

Одне з основних правил – ставити перед собою цілі і прагнути до їх досягнення. Але не потрібно починати з глобальних перспектив, так як отримати результат буде складно, і потрібно багато часу. Розбийте головну мету на більш дрібні і займіться їх досягненням.