Як навчити малюка засинати самому?

Кожна матуся рано чи пізно стикалася з тим, що її малюк відчайдушно намагається не спати, коли вже давно пора мирно спати в ліжечку. Іншими словами, не завжди батьки можуть укласти свого малюка вчасно і без капризів.

jak-navchiti-ditinu-zasinati-samostijno-v-1-rik_1Маленька дитина не може пояснити мамі, що її нервова система ще недостатньо розвинена, щоб зрозуміти, коли вона захоче спати.

І тут завдання мами — не упустити той важливий момент, коли малюк втомився і хоче в ліжечко. Як правило, в цей момент дитина більше вередує, тре, очі і смикає свої крихітні вушка. Але бувають і дітки, які, навпаки, стають більш сонними і спокійними перед сном. Так ось, саме в такі моменти краще і починати укладати малюка таким нехитрим, але, може, більш жорстким способом.

Після всіх необхідних вечірніх процедур, коли малюк уже добряче стомився, потрібно його ситно погодувати. Щоб виключити питання про те, ситий малюк чи голодний. М’яко, ненав’язливо, ласкаво, потрібно пояснювати дитині, що зараз вона буде лягати в затишне і красиве ліжечко. Причому дитина готова до такого методу укладання спати вже з півроку. Ну і нехай, що поки вона не розуміє сенсу слів мами, але зате вона прекрасно знає голос та інтонацію, знає ніжні дотики і погладжування.

Після того як в кімнаті приглушене або вимкнене світло, мама кладе малюка в ліжечко, цілує його і йде. І зробити це в перший раз надзвичайно складно. Можливо, перші дві хвилини малюк полежить спокійно, граючись і чекаючи, поки до нього прийдуть. А потім почнеться занепокоєння і сльози. Часто малюки закочують справжнісінькі істерики, починають стукати ручками і ніжками. Коли це почалося, потрібно засікти рівно 3 хвилини, і не заходити в кімнату.

Після цього, зайти до малюка, заспокоїти його, але на руки не брати. Заспокоїти погладжуванням, ніжним та ласкавим словом, можна повернути дитину на бік. Після того як малюк заспокоївся, потрібно знову піти з кімнати. І вже збільшити час на одну — дві хвилини. Звичайно ж, малюк продовжить плакати. Після потрібно зайти і заспокоїти його. І продовжувати таке збільшення часу малюка без батьків можна до 15 хвилин. Але, як правило, дитина заспокоюється і засинає вже на проміжку, коли вона проводить без мами близько 5 — 7 хвилин.

Цей спосіб не дуже мирний і легкий. Але він дуже дієвий, як в плані засинання, так і в умовах виховання. Адже капризи, пов’язані зі сном, переростають в капризи в магазинах і парках, в гостях і на вулиці. Тут, головне, проявити свій авторитет, адже в родині головні батьки, а не дитина. І батькам вирішувати, коли почати виховання свого малюка.

Одна, найважливіша умова при використанні цього методу — потрібно впевнитися, що у малюка нічого не болить, у нього немає, температури і не ріжуться, зубки. Якщо дитина здорова, суха і сита, то можна запасатися терпінням і впевнено починати привчати її до самостійного сну.