Як навчити малюка рахувати?

Щоб дитина добре вчилася, слід починати розвивати здібності в ранньому віці, щоб своєчасно закласти основу. Давайте поговоримо про те, як допомогти дитині засвоїти ази математики.
uchim-rebenka-schitat-v-2-goda_02

Відмінними помічниками можуть стати іграшки — пірамідки, конструктори, пазли і так далі. При чому іграшки можуть бути як об’єктом підрахунків, так і стимулом до більш інтенсивного навчання.

Поясніть дитині, як виділяти один предмет з безлічі. Наприклад, можна покласти на стіл кілька цукерок, запропонувати дитині таку гру — роздати мамі, татові, дідусеві і бабусі по одній цукерці. Якщо солодощі знову зібрати «в одну купу», то їх знову стане багато. Малюк зрозуміє, що таке «один», а що таке «багато». Коли він засвоїть цю різницю, переходите до цифр. Покладіть на стіл або на підлогу одну іграшку, поруч покладіть іншу, запитайте, скільки їх стало. Коли дитина буде гратися з кубиками, загострюйте її увагу на їх кількості.

Виріжте з паперу або купіть готові квадратики з цифрами. Візьміть предмет, наприклад, олівець, покладіть його на картку з цифрою «один». Таким же чином, на картку з цифрою «два» покладіть два олівця. Поясніть, що цифри — це знаки, які допомагають вгадувати числа. Назвіть малюкові всі цифри, намальовані на картках. Дітки, як правило, захоплюються подібними процесами, так як всі вони допитливі, тому обов’язково захочуть дізнатися, що це за чарівні знаки.

Щоб навчити дитину рахунку, запропонуйте перерахувати пальчики. Разом перераховуйте предмети, які вас оточують. Особливо цікаво це робити на прогулянці. Звертайте увагу малюка на те, скільки лавок і дерев у дворі, скільки дітей в пісочниці. Дитина отримає уявлення і про навколишній світ, і про цифри.