Як навчити дитину вибачатися? Частина 1

Діти не завжди вибачаються за те, за що повинні. Навіть якщо їм дуже шкода за свій вчинок, проголошення цього чарівного слова проходить з труднощами. Інші діти, навпаки, використовують слово «вибачте» з підозрілою легкістю, лише для того, щоб задовольнити очікування дорослих. Головне, щоб діти зрозуміли значення своїх дій і те, що означає слово «вибач». Цей процес вимагатиме від батьків багато терпіння. Діти вчаться тому, як ставитися до почуттів інших та відповідальності за свої дії, набувають соціальні навички і дізнаються, як отримувати досвід зі своїх помилок.

11738971_00Навчання маленьких дітей

Викладання мистецтва вибачень не просте завдання для батьків. Дитина, перш ніж покаятися, повинна усвідомити, що зробила щось погане. Однак діти дошкільного віку вважають, що все обертається навколо них, тому не беруть до уваги того, що насправді добре, а що погано. Як батьки, так і вчителі повинні звертати увагу дитини на ситуацію, яка вимагає вибачень.
У випадку дітей молодше 2-х років краще зосередитися на дотриманні певних правил. Чим раніше вони дізнаються, тим менше доведеться вибачатися в майбутньому. Не вимагайте, відразу, щоб 2-х річна дитина навчилася говорити слово «вибач».

Коли дитина у віці 3-5 років можна почати з пояснення, чому ви повинні використовувати це слово. Пам’ятайте, що пояснення мають бути досить простими і зрозумілими для малюка, в іншому випадку вони не принесуть ніякої користі. Це допоможе дитині нормально розвиватися і взаємодіяти з іншими людьми.