Як навчити дитину самостійно засинати?

Напевно, всі батьки стикаються з тією проблемою, що їх дитина боїться засинати самостійно. Психологи дуже ретельно вивчили причини даного феномена, що дозволяє дати нам деякі поради, які допоможуть вам привчити дитину не боятися самостійно засинати.

kak_nauchit_rebenka_legko_zasypat_samostoyatelno20Давайте перерахуємо головні причини того, що дитина боїться засинати на одинці:

 

  • Страх засинання може бути пов’язаний з якимось травматичним досвідом, який траплявся в житті вашої дитини.
  • Можливо, ви приділяєте дитині мало уваги. Її страхи можуть висловлювати її несвідоме прагнення привернути вашу увагу
  • Спальня дитини може бути недостатньо комфортною і затишною.
  • Зверніть увагу на спілкування дитини з її ровесниками — чи не ображають її «друзі» і «товариші»?

Всі ці причини можуть негативно впливати на психіку дитини і, як результат, вона починає хотіти бути завжди з вами — її захисником і найближчою людиною. Залежно від того, яка причина страхів, звичайно, методи позбавлення від них будуть різними.

Щоб позбавити вашу дитину необхідності бояться, ви повинні проводити з нею побільше свого часу, показувати, що любите і захищаєте її. Однак, не перегніть палицю. Іноді зайва увага також викликає фобії. Слідкуйте за почуттями дитини, намагайтеся розуміти її. Іноді дитина хоче побути одна. Якщо це так, то дайте їй шанс навчиться самостійності, не відволікайте її від тієї діяльності, яку вона для себе обрала.

Зробіть дитячу кімнату комфортною. Вона повинна вселяти дитині відчуття захищеності і безпеки. Ліжко має бути м’яким, а повітря — свіжим. Провітрюйте дитячу кімнату, щоб несвіже повітря і пил не викликали у дитини нападу легкої задухи, який нерідко призводить до страху.

Відзначимо також, що вам слід оберігати дитину від страшних фільмів, які можуть негативно вплинути на її психіку. Намагайтеся привчати дитину до травматичних складових життя поступово. Навіть привчати спати дитину одній потрібно поступово. Спочатку приходите до неї, якщо їй стане страшно. Потім купіть їй нічник

Дитячі страхи — це нормальне явище, яке пройде ближче до підліткового віку. Після цього дитина зможе відчувати себе комфортно. Допоможіть дитині пройти цей складний шлях становлення особистості! Удачі вам!