Як навчити дитину самостійно їсти?

Поява дитини в сім’ї — це велика радість для всіх батьків. Кожна мама прагне навчити свого малюка тільки хорошим якостям. Становлення дитини як особистості багато в чому залежить від домашньої атмосфери, від порядків, встановлених в сім’ї, і вимог, які пред’являють батьки. Якщо простежити розвиток малюка по місяцях, то ми побачимо, що на кожному етапі свого розвитку дитина досягає чогось нового, і кожне дитяче досягнення є великою батьківською гордістю. Перший підйом голови, перша спроба сісти або встати, перші кроки — все це є незабутніми відчуттями як для дорослих, так і для дітей.

 

 

Але ось приходить пора самостійно тримати ложку або виделку. На жаль, багато батьків втрачають той важливий період, коли дитині це особливо цікаво. Турбуючись про чистоту, вони вважають за краще годувати малюка самі, забуваючи тим самим про бажання дитини. Це найбільша помилка, яку можуть допустити батьки. Не варто обмежувати дітей на даному етапі розвитку в їх бажаннях і прагненнях. Не давши дитині спробувати самостійно їсти з тарілки, ви потім довгий час не зможете цього домогтися.

 

 

Koli-pochinati-vchiti-ditinu-pravilno-yisti

Існує досить багато способів, розвиваючих інтерес дитини до їжі. Перш за все, придбайте гарний посуд для свого малюка, на дні якого буде намальоване щось цікаве. Малюк з великим задоволенням буде прагнути спустошити вміст тарілки. Насправді, йому дуже цікаво подивитися на захований малюнок.

 

 

Також під низ тарілки можна викладати різнокольорові картинки, просячи дитини допомогти вам пересунути посуд. Уточніть, що тарілочку можна рухати тільки, коли вона порожня. Не варто лаяти дітей за безлад після їжі або наявність крихт на підлозі. Все приходить з часом, адже колись вони не вміли навіть сидіти. Більше хваліть дитину, говоріть, що, коли вона їсть, вона стає сильнішою і зможе завжди вам допомагати.