Як навчити дитину прибирати за собою іграшки?

Молоді батьки повинні пам’ятати, що виховання дітей — це не лише ігри з ними, а й вміння привчити малюка до порядку і чистоті. Приблизно з двох років необхідно почати привчати дитину до самостійної прибирання іграшок. Допоможіть дитині з цим непростим завданням!

kontejner-dlya-igrashokКоли малюк дуже захоплено грає або чимось зайнятий, батьки зазвичай радіють — адже це один з основних принципів, що дитина розвивається успішно. Але виникає питання, про яке батьки часто забувають: хто буде підтримувати порядок в кімнаті?

 
Дитина починає це розуміти лише тоді, коли батьки вважатимуть за потрібне і правильне витратити час на спільне прибирання розкиданих іграшок.

 
При щоденному виконанні основних справ по дому у малюка формується практична здатність відповідати за свої дії, вміння концентрувати свою увагу на чому — небудь, доводити розпочату справу до фінального її завершення.

 
Не варто позбавляти малюка від потреби збирати розкидані іграшки. Цим ви йому не допоможете, а тільки можете перешкодити усвідомлювати цілком світ і себе в ньому. Якщо звичка прибирати в дитячій не сформувалася до трьох років, то пізніше це буде зробити набагато складніше, тому що дитина стане чинити опір активніше.

 
Тому намагайтеся знаходити вільний час, щоб не за допомогою сили змусити дитину прибирати в кімнаті, а з вигадкою і казкою створити прекрасно упорядкований світ, в якому буде рости і розвиватися ваша дитина.

 

Дитина повинна знати, де лежить та чи інша річ, а для цього потрібно відвести постійне місце для її іграшок. Ще можна взяти для себе, на озброєння наступне правило: не дозволяти починати дитині нову гру, поки вона не прибрала масце попередньої гри. Незабаром дитині не потрібно буде про це нагадувати.