Як навчити дитину порядку?

З появою малюка в будинку «нормою життя» стає щоденний безлад у квартирі. Можливо, це вас і шокує, але не можна забувати, що для карапуза це і є найкращий порядок, в якому він швидше знайде потрібну іграшку. Ось так вони розвиваються, наші дітки. Правда це не означає, що потрібно пускати все на самоплив» і постійно прибирати за дитиною самому.

vse-na-svoikh-mestakhАдже все, що стосується виховання дітей, вимагає терпіння і поступовості введення в дію.

Маленькі «ксерокси»

Мама і тато для самих маленьких – це весь світ. Тільки потім рамки розширюються і з’являються садок, школа, двір. А на самому початку все, що робиться і говориться в сім’ї – все це спрямовує малюка в його вчинках і словах. Тому спочатку, у справі привчання дитини до порядку, ви повинні розглянути свої звички і включити процеси самоконтролю. Причому, ефективність буде знижена, якщо ви дозволите іноді собі розслабитися і розкидати все навколо – під настрій або забувши про виховний момент.

Допитливість, дана діткам від природи, теж може дати позитивні результати, якщо її спрямувати у потрібне русло. Ні в якому разі не можна відбивати бажання цікавитися маминими і татовими справами, перешкоджати прагненню допомагати мамі. Потрібно постаратися знайти правильні слова в підтримку малюка, заохочувати його похвалою, сказавши йому, що він подорослішав і став незамінним помічником. А те, що він зробив не так – доробити потихеньку пізніше. Якщо ж не формувати позитивний настрій у стимулюванні дитини до процесу збирання та оцінки результатів, то незабаром можна отримати абсолютно зворотну реакцію.

Дипломатія переговорів

При повному неприйнятті вашою дитиною правил співжиття у сім’ї не опускайтеся до військових дій, «викиньте білий прапор» і сядьте за «стіл переговорів». Спільним обговоренням справедливого розподілу обов’язків для всіх членів сім’ї ви дасте зрозуміти вашій підростаючій дитині про те, що вона сприймається усіма як доросла людина, яка має право голосу у сімейній раді. Дитина також, нарешті, зрозуміє, що наполягаючи на домашній працю, ви не просто використовуєте її як робочу силу, а, безсумнівно, як важливий гвинтик у механізмі під назвою «сім’я».

З гумором про життя, зберігаючи статус-кво

Пам’ятайте, що здоровий гумор навіть у більш складних ситуаціях врятував не одну людину. Тому вмійте посміятися разом над ляпами, які все одно спочатку будуть. Можете залишити скрізь записочки, що вказують на призначення кожного предмета у вигляді географічної карти, щоб, наприклад, речі не потрапляли в чужу країну. І м’яко, але наполегливо дотримуйтесь введеним правилами.

Зрештою, кожна маленька перемога – це буде ваш спільний довгоочікуваний результат, а значить нова сходинка до більш грандіозних завоювань. Важливо пам’ятати, що навчання вашої дитини порядку має розвиваючий характер, що в майбутньому їй «зіграє добру службу».