Як навчити дитину плавати?

З приходом літа батьки зі своїми дітьми відправляються на відпочинок, намагаючись бути ближче до води. Одне з найулюбленіших занять дітей на пляжі — плескатися в морі. Звичайно ж, батькам в цей момент слід бути гранично акуратними і ні в якому разі не спускати з них очей.  Ви зможете доставити їм масу задоволення, якщо будете гратися разом з ними, поступово будете навчати їх плаванню. Ще жодне заняття спортом не єднало в собі настільки гармонійно корисне з приємним: при навчання у воді на організм малюка позитивно впливає безліч факторів. Вода гартує, розвиває і зміцнює.

79ae575f0470ff6b08eeedd22e5cf168Вчити плавати зовсім не обов’язково у водоймі, це можна робити і в простій ванні, тим більше, це буде набагато ефективніше. Багато батьків для цього використовують надувні басейни.

Час занять безпосередньо залежить від стану і поведінки малюка: як тільки ви помітите, що у дитини з’явився легкий озноб або вона стає розсіяною, заняття рекомендується припинити. Тривалість першого заняття не повинна бути більше 3 хвилин. Далі поступово ви можете перебування у воді збільшити до 8-10 хвилин. Варто відзначити, що всі рухи повинні виконуватися у напрямку до берега.

До речі, вас може зацікавити надувной бассейн intex, який ви можете придбати за вигідною ціною на сайті plyvi.com.ua.

Процес навчання плаванню можна розділити на кілька етапів:

1) Перше знайомство з водою. Дитина бігає по мілководдю, пересувається по ньому рачки, сідає. Лежачи на грудях, опускає обличчя у воду.

2) Намагаємося навчитися видихати під водою. Спершу дитина просто видуває воду з долоні, після чого лягає на неї руками, при цьому спираючись в дно, і повзає, дуючи у воду.

3) Навчаємо дитину відриватися від дна, використовуючи вправу під назвою «бочка». Все відбувається наступним чином: малюк повинен зробити глибокий вдих, згрупуватися, обхопити коліна, зробити видих і спливти на поверхню води спиною вгору.

4) Потім слід навчити дитину триматися на воді. Під час виконання вправи «бочка» дитина просто випрямляє ноги і руки, втягує живіт і намагається утримати рівновагу.

5) Навчити малюка ковзати по воді. Відштовхнувшись від бортика або дна басейну, потрібно проскользити якомога довше, тримаючи при цьому голову, опущену під воду.

6) Правильні руху ногами. Спочатку ці рухи краще показати на суші і тільки потім у воді, впираючись руками в дно. У цей момент дитина може триматися за надувний круг або за дорослого.

7) Відразу після подолання попередніх етапів можете переходити до навчання руху рук і правильному диханню. Весь цей час дорослий може підтримувати малюка під живіт.