Як навчити дитину не боятися лікарів?

Візит до лікаря для багатьох батьків і їх дітей перетворюється на справжнє випробування. Якщо малюк, коли йому 3-4 місяці байдуже ставиться до людини в білому халаті, то вже ближче до року він може з розмови батьків зрозуміти, що на нього чекає, і просто відмовиться одягатися, буде вередувати  та  плакати. Багато батьків самі винні в страхах своїх дітей. Часто ми чуємо фразу: «Не будиш слухатися, прийде лікар і зробить тобі укол». Вона на підсвідомому рівні формує страх, малюк сприймає похід в поліклініку, як покарання.

 

 

Щоб побороти страх дитини знадобиться терпіння і багато сил. Малюкові необхідно пояснити важливість процедур, які робить з ним доктор. Казка «Айболить» знайома всім з дитинства і допоможе батькам в непростій справі. Через веселі картинки дитина буде вчитися не відчувати страху перед добрим лікарем, який допомагає звірям.

 

 

fgwtw4rhg

Можна придбати дитячий медичний набір і через гру пояснити дитині, які маніпуляції виконує людина в білому халаті і як це корисно. Малюк сам зможе побувати в ролі лікаря і вилікувати всі іграшки. Якщо замість іграшкового шприца використовувати справжній (тільки без голки), то дитина зможе зробити щеплення іграшкам.

 

 

Похід до лікаря повинен позиціонуватися як звичайна подія, не потрібно акцентувати на ньому увагу. В поліклініку з собою потрібно взяти улюблені книжки малюка, іграшки. Після того, як дитина потрапила в кабінет краще дати їй трохи озирнутися, походити, помацати іграшки та інші цікаві для неї предмети.

 

 

Щеплення — найстрашніша процедура для дітей. Не варто обманювати дитину і говорити, що буде не боляче. Краще чесно зізнатися їй про деякий дискомфорт, нагадати про уколи іграшок. Якщо дитина буде знати, що її чекає якийсь сюрприз, це допоможе їй більш стійко протистояти болю. Дітей старшого віку треба хвалити перед іншими дорослими, розповідати, яка ваша дитина хоробра.

 

 

Дуже часто батьки бояться візитів до лікаря більше самих дітей. Подолавши цей страх, вони зможуть допомогти впоратися з ним і своїй дитині.

 

 

Особливий страх у дітей викликає похід до стоматолога. Відвідування дитячої стоматології — обов’язкове, і це не залежить від того: є зіпсовані зубки чи ні, потрібен регулярний огляд лікаря, щоб провести профілактику захворювання і лікування зубів. Не потрібно залякувати дітей стоматологом, вибирайте дитячу стоматологію ретельно, так як від того наскільки професійний лікар залежить думка вашої дитини про стоматолога і бажання відвідати  його в наступний раз.