Як навчити дитину гратися самостійно?

Ігри з нашими малюками доставляють нам, дорослим, величезне задоволення. Однак є моменти, коли на них у нас просто не вистачає часу. Мами стикаються з такою ситуацією: потрібно терміново приготувати обід, прибрати, помити підлогу. А дитина висне на нозі і без кінця просить погратися з нею. А ви їй говорите: «займися чимось, пограйся сама». Але гратися самостійно дитину потрібно навчити.

Багато дітей не можуть захопитися грою без сторонньої допомоги. У них просто не вистачає уяви на довгу і захоплюючу гру. Це можна і потрібно виправляти, тоді і вам буде легше, і дитині. Для того щоб у вас з’явилася хвилинка вільного часу, навчіть малюка гратися самостійно. Ось, як можна це зробити.

samostijnistj_dytyny

З народження дитини, показуючи їй іграшку, докладно розповідайте, що це, якого вона кольору, як з нею гратися. Якщо ви з цим предметом щось робите, то пояснюйте, як у вас це виходить. Наприклад, якщо це м’ячик, то розкажіть, що він зелений, круглий, маленький, якщо його кинути на підлогу, він відскочить. Знаючи, як можна гратися із запропонованою іграшкою, вона не буде відразу її ламати, навпаки, на деякий час захопиться.

Не слід постійно говорити дитині «не можна». Коли вона лізе в шафу, а ви їй забороняєте, то в цій ситуації ви обмежуєте її дослідницький інтерес та допитливість. Краще нехай вміст шаф буде на підлозі, ніж ви зі своєї цікавої дитини зробите пасивного спостерігача.

Пропонуйте дитині такі ігри, які вимагають самостійності. Однак пам’ятайте, що гра повинна бути за віком. Так однорічний малюк, отримавши в подарунок складний пазл, швидше відставить його в сторону, якщо не порве. Для діток молодшого віку іграми за віком можуть бути кубики, мозаїка. Звичайно, на початку потрібно показати, як з ними гратися, але не граючи замість малюка, а з ним поруч. Наприклад, ви будуєте з кубиків свою вежу, а дитина свою. На початку, звичайно, може не вийти. Але не прагніть нав’язувати свою допомогу. Допоможіть тоді, коли малюк попросить. Слід уникати фраз: «у тебе не вийде», «у тебе руки діряві». Замініть їх на «у тебе все вийде», «спробуй ось так». Хваліть малюка за старання, захоплюйтеся його успіхами.

Ваша дитина, як і всі малюки до року, проявляє інтерес до тих предметів, якими користується мама, вважаючи це іграшками. Не варто повторювати їй, що це не іграшки. Наприклад, набір каструль, які як матрьошки складаються одна в одну і закриваються кришками, весело бриньчачи, крім захоплюючої гри, ще й розвивають процес мислення малюка. Зрозуміло, не всі предмети безпечні для малюка, тому мама повинна прибрати їх із зони досяжності.

Для того, щоб дитина довше гралася самостійно, потрібно розвивати її уяву. Дитині з хорошою уявою не потрібно підказувати сюжети гри. Вона з легкістю знайде застосування будь-якій іграшці.