Як навчити дитину бути впевненою в собі?

Як навчити дитину бути впевненою в собі, відстоювати свою правоту? Коли ваша дитина поруч з вами, ви завжди можете її захистити. Але ви не можете бути з нею, коли вона знаходиться в дитячому садку або на якихось заняттях. Тому ваша задача — пояснити їй, як правильно відстоювати свої позиції. Для дитини прикладом для наслідування є її батьки, тому ви повинні показати своїм прикладом правильне поводження в певних ситуаціях, вона повинна бачити вашу впевненість. Природно, при цьому силу застосовувати не можна. 

110В першу чергу малюк повинен якомога раніше дізнатися, що підвищувати голос на нього ніхто права не має. Ні вихователька, ні вчителька, ні однолітки. Звичайно, йому можуть робити зауваження, пояснюючи, як треба себе вести, навіть за проступок або пустощі можуть в кут поставити, але кричати не можуть.

Репетируйте з дитиною. Нехай вона вам скаже прямо в обличчя: «Не кричіть на мене! Мама це забороняє!». Але ви повинні сказати малюкові, що він може злякатися крику дорослого. У будь-якому випадку, він повинен відстоювати свою правоту.

Дітей ніхто не має права принижувати, обзивати і ображати. Ваша впевненість повинна бути для дитини основою самоповаги і опорою.

Можливо, в колективі вашого малюка є дитина, яка до всіх пристає і всіх ображає. Їй теж при необхідності треба дати відсіч. Однак якщо ви дізналися, що це на неї не діє, то треба втрутитися. Щоб ваша дитина знала, як діяти в складних ситуаціях, з нею треба періодично розмовляти на цю тему.

Пам’ятайте, що у дитини попереду доросле життя, і вона повинна вже зараз відстоювати свою точку зору. Інакше в майбутньому її чекають труднощі.