Як мити натяжні стелі і які засоби краще використовувати?

Натяжні стелі — це відносне нововведення в обробці перекриттів. Драпірувати стелі тканиною було прийнято в Стародавньому Римі. У далекому середньовіччі перекриття багатих будинків затягували полотном, просоченим крейдяним розчином. Сучасні технології хімічної та будівельної промисловості відкрили широку дорогу новітнім матеріалам для натяжних стель (НП). Протягом певного часу виріб піддається різних забруднень, що робить негативний вплив на зовнішній вигляд покриття. Як доглядати за натяжною стелею, щоб покриття зберігало первозданну красу?

Як часто натяжні стелі вимагають чищення

Періодичність залежить від умов в приміщенні. Наприклад, в житлових кімнатах, вікна яких не виходять на швидкісну магістраль, досить одного разу на рік. На кухні полотна брудняться сильніше: осідають бризки жиру і води, а часом навіть кіптява. А у ванній на стелі утворюється конденсат через підвищеної вологості. Тут прибирання потрібно частіше (не менш 2-4 разів за рік). Професійна мойка натяжных потолков — за посиланням.

У дитячих кімнатах — особливі вимоги до чистоти. Крім того, малюки можуть забруднити стелю фломастерами, пластиліном або фарбами, якщо до нього є доступ (наприклад, з ліжка-горища або спортивного комплексу). Тут доводиться прибирати найчастіше (до рази на місяць).

Важливо! Якщо на поверхні з’явилися плями, не потрібно чекати планової чистки. Прибрати забруднення відразу набагато простіше.

Якісні фірмові стелі проходять обробку складами, відразливими пил і бруд. У дешевих полотен подібного немає і вони брудняться швидше. Розглянемо докладно правила догляду за плівковими і тканинними полотнами.

Загальні правила і поширені помилки при експлуатації і чищення натяжних полотен

Натяжні стелі виготовляють з якісного ПВХ-полотна або тканини з антистатической просоченням, яка перешкоджає осіданню пилу, але періодичний догляд необхідний. Профілактична очищення може виконуватися сухою м’якою ганчіркою або поролоновою губкою щотижня.

Потреба в митті виникає в міру забруднення, найбільше страждають стелі в кімнатах, що виходять на жваві вулиці, на кухні та у ванній кімнаті. Будь-яка крапля, висохла на полотнище, залишає слід, тому простіше очищати стелю в міру забруднення, а для профілактики — 2-3 рази на рік.

Волога очистка стелі

Найгірші справи в кухні, де при приготуванні їжі гаряча пара, піднімаючись до стелі, залишає жирний наліт, при обсмажуванні м’яса при високій температурі краплі жиру можуть також долітати до натяжної полотна.

Друге по наявність проблем приміщення — ванна кімната, душова, суміщений санвузол, басейн в заміському будинку. Тут бризки води можуть легко перетворити чистий глянець в неохайне полотно.

Проблем безліч для всіх видів полотен, а догляд за натяжною стелею глянцевим дещо відрізняється від догляду за матовим або тканинним.