Як лікувати кандидозний стоматит у дітей?

Кандидозний стоматит або молочниця — це захворювання слизової оболонки порожнини рота. Це захворювання досить часто виникає у маленьких дітей, але також може проявитися у людей різного віку. Основним джерелом хвороби є грибироду роду Candida, які присутні в роті у кожної людини. Коли дитина з’являється на світ, то вона повністю чиста і стерильна, а наступні інфекції можуть передатися від батьків або медичного персоналу, а також від оточення дитини.
Без названия

Мабуть немає таких батьків, які можуть сказати що їх дитина не брала руки в рот або іграшки, а саме це може привести до появи у дитини кандидозного стоматиту. Заразитися дитина також може від матері, якщо у неї є вагінальний кандидоз. Вся справа в тому що коли жінка приймає ванну, вірус може потрапити під час миття на груди, а дитина під час прийому їжі може занести його вже безпосередньо до себе в ротову порожнину.

Дуже часто може з’явитися кандидоз у дітей, які мають ослаблений імунітет, а це сприяє розвитку захворювання. Якщо ви помітили що в роті вашої дитини білий або жовтуватий наліт, то це можуть бути симптоми захворювання. Однак також необхідно розуміти що до одного року дитина їсть в основному грудне молоко або суміші, і білий наліт може утворитися через молочні продукти, тому перш ніж бігти з дитиною до лікаря необхідно спочатку пересвідчитися в точності вашого побоювання.

Серед симптомів, які можуть проявитися у дитини можна виділити втрату апетиту, постійне ниття і руки, які знаходяться в роті. Якщо всі симптоми є, то необхідно звернутися до лікаря. Дитячий лікар може поставити діагноз дитині, вже після першого огляду, але при цьому якщо потрібен більш детальний результат робиться мазок з рота і відправляється в лабораторію на дослідження. За результатами аналізу можна поставити або підтвердити діагноз.

Після того як лікар поставив діагноз кандидозний стоматит, то необхідно в обов’язковому порядку всі предмети, які оточують малюка, а це іграшки, пляшечки, соски та інші предмети проварити в окропі, щоб очистити їх, так як гриби  роду Candida можуть перебувати в сухому середовищі і чекати носія. Як лікування кандидозного стоматиту використовують содові розчини та спеціальні мазі. Сам процес лікування захворювання протікає без ускладнень і досить легко.