Як купати новонародженого малюка вдома?

Купання малюка після пологового будинку — завдання досить непросте (особливо для недосвідчених батьків) і дуже відповідальне, адже таким здається крихітним цей маленький клубочок в перші дні свого життя.

31-08-4Процедура купання дуже важлива для малюка. Вона сприяє поліпшенню кровообігу, зниженню тонусу м’язів; шкіра дитини очищається, а сам малюк він стає радіснішим і спокійнішим.

Для купання необхідно придбати заздалегідь дитячу ванну, лежачок для малюка і термометр для води.
Щоб дитині було комфортно на лежаку, можна постелити невелику м’яку тканину.

У перші шість місяців малюка рекомендується купати щодня і бажано в один і той же час (краще ввечері, перед сном), щоб він звикав до гігієни і сприймав цю процедуру як якусь радісну подію. Тільки не слід забувати про те, що пупкова ранка , яка зазвичай гоїться до 2-х тижнів після народження, має повністю затягнутися, щоб не завдати клопоту вам і новонародженому малюку.

Малюка потрібно поступово привчити до приємних водних процедур, тому купання в перший раз не повинно бути довгим, всього 3-4 хвилини достатньо, нехай дитина поступово звикає до води. Потім час купання поступово потрібно збільшити до 15-ти хвилин. Під час процедур з дитиною треба розмовляти, посміхатися або співати, бути лагідною і доброзичливою — малюку це сподобається.

Намилюйте вашу дитину м’якими рівними, але впевненими рухами. Не забувайте, що ваш емоційний стан безпосередньо передається дитині. Змийте водою пінку з голови і тіла, обполосніть малюка чистою водою з ковша і загорніть в теплий рушник.

Ватяними дисками видаліть розм’яклі скоринки в носі малюка, акуратно почистіть вушка. Складки навколо шиї, за вушками, а також пальчики змастіть дитячою олійкою.