Як і коли варто починати робити масаж новонародженому малюку?

Як відомо, кожна мама намагається дати своїй дитині максимум турботи і уваги. При цьому одним з головних проявів турботи, що благотворно позначається на здоров’ї малюка, є масаж. Примітно, що кожна мама починає виконувати масаж малюку, коли погладжує його по спинці, ніжках, ручках і так далі.
55b72c6ed269

Причому наукові дослідження підтвердили, що масаж для малюків застосовувався ще безліч століть назад в перших африканських племенах. Батьки і родичі дитини протягом певного періоду життя після народження виконували певні комплекси погладжувань. Сьогодні ж вчені довели користь різних методик дитячого масажу. Хоча на сьогоднішній день вплив погладжування на організм дитини повністю не вивчено, вченим вдалося достовірно з’ясувати, що подібні дії благотворно позначаються на нервовій, дихальній, скелетно-м’язовій і серцево-судинній системах.

Таким чином, дитячий масаж шляхом погладжувань стимулює біохімічні і фізіологічні процеси, що благотворно впливає на здоров’я новонародженого. Крім усього іншого, масаж в значній мірі зміцнює емоційний зв’язок між батьками і дитиною. Особливо важливо виконувати комплекс подібних впливів з недоношеними дітьми, а також немовлятами, народженими шляхом кесаревого розтину. До речі, вважається, що масаж в значній мірі зміцнює зв’язок батьків з дитиною, що теж має велике значення.

За результатами досліджень, малюки, яким протягом 3 місяців після народження масаж робили батьки, набагато швидше встановлювали емоційний зв’язок з батьками, починали шукати поглядом батьків, реагувати на їх присутність в приміщенні. Але варто знати, що самостійний масаж можна робити тільки абсолютно здоровим новонародженим малюкам. При цьому не можна виконувати масаж до планового щеплення. Повинно пройти як мінімум 5-7 днів, щоб організм дитини міг повністю відновитися. Але виконувати погладжування доношеним і здоровим дітям можна практично з народження. Таким чином, самопочуття та емоційний стан малюка буде тільки поліпшуватися.