Як і чому болить печінка при різних обставинах?

Дуже часто можна чути різні думки на тему того, як і чому болить печінка. Справедливості заради симптоматика ураження цього життєво важливого органу носить досить очевидний характер. Тому для досвідченого фахівця не буде проблемою зрозуміти практично відразу, що залоза бере участь в умовному патологічному процесі.

bol-v-podreberje-miniБагато з вас в тій чи іншій мірі на власному прикладі стикалися з болем під правим ребром. Найчастіше він супроводжується різкими стрибками температури тіла, жовтяницею, темною сечею, безбарвним калом. У той же час практика показує, що хронічні захворювання ніяк не проявляються, тобто на протязі тривалого періоду всякого роду ознаки хворої печінки це пряма симптоматика загального плану.

Ну, наприклад, це занепад сил, розлад сну, швидка стомлюваність, пригніченість. І все ж треба визнати, в разі послідовного і детального розпитування фахівець дуже швидко встановить діагноз у вигляді хворої печінки навіть з урахуванням невеликої кількості симптомів.

Також можна часто чути питання про те, як болить печінка, якщо у людини гепатит? Як правило, біль дає про себе знати через подразнення нервових закінчень оболонки даного органу, що багато в чому обумовлено банально розтягуванням печінки при її збільшенні. Що до гострого вірусного гепатиту А, то в більшості випадків біль у печінці супроводжується істотним дискомфортом в правому підребер’ї. А ось у людей, хто страждає від гепатиту В, має місце бути відчуття тяжкості безпосередньо в зоні, де знаходиться праве ребро. Причому мова йде саме про деяку важкість, в меншій мірі про біль. Звичайно, біль іноді виникає, але він скоріше носить ниючий характер, поступово може збільшуватися. Як ви можете зрозуміти, існує велика кількість нюансів по частині хворої печінки. Причому навіть сам характер болю може сильно відрізнятися в залежності від ряду факторів. Якщо у вас є підозра, що з печінкою певні проблеми, то краще не займатися самолікуванням і в оперативному режимі навідатися на прийом до фахівця.