Як готувати хінкалі: всі тонкощі

Грузинські хінкалі — це не просто великі пельмені. Їх відрізняє особливе ліплення (святкова спідничка з 19 складочками — ознака майстерності) і буквально море ароматного бульйону всередині.
Улюблені вареники та пельмені всі вміють ліпити з дитинства. А ось хінкалі вміють ліпити далеко не всі. Ділимося знаннями, щоб і ваші хінкалі виходили такими ж, як у справжньому грузинському ресторані!

Як готують хінкалі в Грузії?

Фарш

Как варить хинкали правильно? Для начинки використовують баранину, яловичину (жирну грудинку) або обидва види м’яса. Віртуози не визнають м’ясорубок, а дрібно-дрібно січуть м’ясо ножами. Так фарш виходить соковитішим. Додають дрібно нарізану цибулю, приправляють сіллю. Після цього підливають порціями кип’ячену холодну воду і перемішують, поки начинка не перетвориться в однорідну напіврідку масу.

Тісто

Тісто для хінкалі — борошно вищого ґатунку і солона вода. Орієнтовне співвідношення продуктів: 320-350 мл води та 40 г солі на 1 кг борошна.

Тісто виходить тугим і складно піддається розкачуванню. Тому місити його потрібно довше, ніж звичне тісто для вареників або пельменів. Тут вже в самий раз покликати на допомогу чоловічі руки. Готове тісто потрібно залишити під плівкою на 30 хвилин, щоб воно стало більш еластичним. Тому как готовить хинкали не буде складним питанням.

Ліплення

Навряд чи вам вдасться розкачати тісто для хінкалі в пласт, щоб вирізати виїмкою кружечки. Скачайте ковбаску, наріжте її шайбочками, а вже їх розкачайте (краще пляшкою) в коржі діаметром приблизно з долоню. Цей спосіб менш енерговитратний.

На один корж піде близько 2 ст. л. рідкої начинки. Далі пальцями зберіть краї коржа складочками, щоб вийшов мішечок з хвостиком. Як ми говорили, 19 складочок — еталон, але вміння приходить з досвідом. Нічого страшного, якщо у вас не вийде з першого, другого і навіть третього разу.

Подача

У хінкалі найголовніше — бульйон. Тому їх їдять виключно руками: ніяких вилок, ложок і тим більше ножів. Берете хінкалі двома руками, відкушуєте бочок, випиваєте ароматний бульйон, закушуєте всім іншим. Хвостики можна залишити на тарілці.

Грузини стверджують, що гарячі хінкалі — ідеальна ранкова їжа. А після веселого свята напередодні — перші ліки. Буквально відроджують і наповнюють енергією!