Як гінеколог визначає вагітність? Частина 2

Проводиться УЗД, що дозволяє визначити вагітність на ранніх термінах. Але тут слід зазначити, що проводити ультразвукове дослідження варто все ж по закінченні двох тижнів з моменту зачаття, так як на більш ранньому терміні навіть такий метод дослідження може дати помилковий і передчасний результат.

u-ginekologa3Призначається аналіз крові на вимірювання рівня хоріонічного гонадотропіну в крові. При вагітності вже в перші дні розвитку плода в крові жінки значно зростає вміст цього з’єднання. Помилковий результат тут можливий тільки в тому випадку, якщо жінка проходила нещодавно гормональну терапію. В основному ж, даний метод дає точні результати навіть на перших тижнях після зачаття.

З вищесказаного можна зробити висновок, що діагностувати з упевненістю вагітність лікар зможе після третього тижня. Раніше зроблені висновки можуть бути помилковими, так як навіть при УЗД лікар може помилитися прийнявши за плід пухлину в матці або міому. Саме тому, щоб такого не сталося, відправлятися на консультацію до гінеколога слід не тільки для того, щоб визначити вагітність, але і до зачаття, щоб з’ясувати наявність всіх можливих проблем з жіночим здоров’ям.

Якщо ж вагітність підтверджена і майбутня мати хоче дізнатися приблизні терміни народження свого малюка, лікар зможе дати відповідь на 4-8 тижнях. Аналіз проводиться за допомогою УЗД.

На 8 тижні вагітності зазвичай проявляються такі добре помітні ознаки:

 

  • розмір плода досягає розміру гусячого яйця при нормальному розвитку малюка;
  • матка розташована в межах малого тазу, але її розмір збільшений до 9-10 см.