Як гінеколог визначає вагітність? Частина 1

Коли жінка планує вагітність і не наступають місячні вчасно, відразу ж з’являється підозра про вдале зачаття. Але як його підтвердити? Можна, звичайно ж, скористатися народними засобами або аптечним тестом на вагітність, але вони не можуть повністю гарантувати правильний результат. В такому випадку, щоб більше не сумніватися у вагітності і починати готуватися до пологів, необхідна консультація фахівця. 

gynecologist

Для визначення вагітності лікар-гінеколог використовує такі методики:

Звертає увагу на ймовірні ознаки вагітності, до яких можна віднести: затримку місячного циклу, нудоту вранці, збільшення апетиту і зміну смакових переваг, непереносимість деяких продуктів і запахів, постійну втому і сонливість, часту зміну настрою, часте сечовипускання і зміна молочних залоз.

Проводить ретельний візуальний огляд стану тіла пацієнтки і статевих органів. При вагітності спостерігаються такі безперечні ознаки:

— збільшення кровотоку в статевих органах, а також в зоні малого тазу;

— зміна зовнішнього вигляду статевих органів і стінок піхви, вони змінюють розміри, колір епітелію і стають набряклими;

— зміна розмірів і форми матки, яка при вагітності збільшується в розмірах, стає більш м’якою і приймає округлі форми, це добре помітно лікарю навіть при простому візуальному огляді;

— матка стає легко збудливою, може швидко скорочуватися і стає більш щільною, через пару хвилин повертаючись до нормального стану.