Як фотографувати дітей? Особливості зйомки

Будь-який професійний фотограф, який хоча б один раз знімав маленьких дітей, напевно знає, як важливо відчути їх настрій, вловити всі рухи, і немов самому зануритися хоча б на мить в прекрасний світ дитинства. Тоді і фотографія вийде неймовірно живою, справжньою, повною щирих емоцій і посмішок.

0-7hJXiU2BUДіти за своєю натурою вкрай непосидючі створіння, які не можуть всидіти на одному і тому ж місці тривалий час, вони завжди знаходяться в активному русі, тому, щоб отримати хороші кадри, необхідно зробити якомога більше знімків. Після чого, ви зможете вибрати по — справжньомухороші фотографії і до того ж, проаналізувати власні помилки і недоліки, допущені при роботі з малюками.

Фотографувати грудних діток завдання не з легких, і це не дивлячись на те, що вони досить нерухомі. Але при цьому дуже часто фотографії з ними виходять занадто статичними, позбавленими життя. Для того щоб уникнути подібної помилки, відведіть для зйомки малюка якомога більше часу, і спостерігайте за ним, за його емоціями і мімікою. Можливо, вам вдасться зняти кадр, коли він насупитися або, навпаки, посміхнеться.

Якщо вловити емоцію на дитячому личку не вдалося, і фотографія не відрізняється особливою унікальністю, то завжди можна виправити цей недолік, оформивши знімок в альбом або підібравши оригінальну барвисту рамку. Як декоративні елементи вам послужать перші дитячі, зовсім крихітні пінетки або шкарпетки, іграшки і брязкальця.

До першої дитячої фотосесії варто добре підготуватися. Необхідно продумати фон, задній план фотографії, прибрати з кадру всі зайві предмети, які не тільки не прикрасять знімок, але навпаки, зіпсують його. Подумайте і над вбранням малюка. Одягніть на нього найкрасивіші повзунки і сорочечку, дівчинку одягніть в плаття. Головне, що б всі елементи підкреслювали дитячу ніжність і незахищеність.

А ще краще, якщо ви віддасте перевагу в якості місця зйомки, наприклад парку, дитячому майданчику, зоопарку або якомусь атракціону. Будь-яка фотосесія на відкритому повітрі, де для вашого малюка ще так багато всього цікавого, виходить дуже яскравою, вона передає дуже живі почуття: посмішку, сміх, подив і масу інших емоцій, які з’являються на дитячому личку від різноманітності вражень. Головне в даному випадку визначитися із жанром фотозйомки, чи буде це дитячий портрет, або ж жанровий знімок, де малюк опиниться серед розмаїття навколишнього світу.

Якщо ви зупините свій вибір на портретній зйомці, то такі кадри найкраще виходять, якщо фотографувати малюка з максимально відкритою діафрагмою. Цей прийом допомагає домогтися дуже легких, немов повітряних кадрів, а також дозволить виділити малюка на загальному фоні. Якщо фотосесія буде відбуватися під час дуже ясної і сонячної погоди, то підлаштуйтеся так, щоб сонце виявилося трохи збоку або вище вас. Хоча кращі кадри виходять, якщо знімати при вечірньому сонечку, воно випромінює набагато тепліше і м’яке світло, до того ж воно так сильно не сліпить очі і не залишає глибоких тіней на кадрі.

Якщо ви будете знімати дитину в русі або в бігу, то найкраще скористатися режимом спортивної зйомки.

І пам’ятайте, що діти — це безпосередні створення, тому і кадр повинен вийти дуже природним і невимушеним. Найкращі дитячі фотографії, це ті, які немов оповідають про найголовніші моменти життя. Переглядаючи дитячий альбом, завжди буде приємно згадати і побачити вимазане обличчя улюбленого малюка фруктовим пюре і при цьому повні радісті очі малюка. Дуже приємні спогади і фотографії, де дитина робить перші кроки, грає з улюбленою іграшкою або купається в пінній ванні.