Як ефективно боротися з мікробами в будинку?

У побуті люди активно використовують різні дезінфікуючі та миючі засоби для забезпечення чистоти в будинку.

mikroby-v-domeОднак на здоров’я людини набагато більший вплив має не зовнішня привабливість інтер’єру, а відсутність мікробів. Щоб ефективно боротися з ними, треба знати, де зазвичай знаходяться розсадники мікроорганізмів.

Поза рейтингом положення займають домашні тварини. На шерсті улюблених вихованців не рідко ховаються різні види мікробів. Але це не означає, що від сусідства з ними потрібно відразу відмовлятися. Просто достатньо забезпечити їм регулярний догляд.

Але в будинку мікроби ховаються не тільки на тваринах. Експерти, що проводили аналіз найбільш привабливих місць для мікроорганізмів, що представляють небезпеку для людського здоров’я, озвучили цікаві підсумки. Дивно, що навіть при ретельному прибиранні деякі такі розсадники залишаються без уваги.

Серед п’ятірки найпопулярніших місць, де ховаються мікроби, корзини для сміття, як не дивно, знаходяться на останньому місці. Тим не менше і тут процес їх розмноження проходить досить активно. Відповідно, потрібно взяти у звичку не накопичувати сміття. Але не менш небезпечними є сміття і пил, які збирає пилосос. У ньому збираються основні провокатори алергії – ворсинки тканини, кліщі, частинки шкіри.

Як розв’язати задачу? Досить хоча б раз у добу виносити сміття, а позбавлятися від відходів продуктів слід не пізніше 2-3 годин після використання. Зрозуміло, що ці рекомендації важко дотримуватися, але доцільно хоча б намагатися це робити. Крім цього, раціонально використовувати поліетиленові пакети для збору сміття, а після їх видалення слід добре мити і сушити відро.

Не слід вважати, що в процесі прийняття душу фіранка автоматично теж миється. Приділити її очищенню потрібно окрему увагу. Тому що тепле і вологе середовище є ідеальним для розмноження мікробів і плісняви. У теплу пору року раціонально сушити фіранку на сонці, адже ультрафіолет згубний для багатьох видів мікробів.

Достатньо регулярно витирати її, при цьому, використовувати оцет або відбілювач. Фіранку потрібно добре сушити і намагатися при використанні, щоб на ній були відсутні складки.

Справжній розсадник мікробів – це кухонна губка, яка використовується для миття посуду.

Що робити? Якщо немає можливості часто змінювати їх, що можна проводити регулярне усунення мікроорганізмів таким способом: вологу і чисту губку потрібно поставити в мікрохвильову піч і на максимальній потужності просушити 1-2 хвилини. Важливо стежити, щоб вона не зайнялася. Проте застосовувати цей спосіб слід тільки для губок, в яких відсутні металізовані частини. Такий прийом допоможе усунути 99% мікроорганізмів.

Рідко під час прибирання цьому аксесуару приділяється увага. Однак проводити дезінфекцію трубки для телефону слід постійно. Адже на пластмасових поверхнях віруси можуть виживати навіть до трьох діб, а також тут можуть розташовуватися тисячі мікробів.

Як діяти? Щоб позбутися 90% мікроорганізмів, досить 2 рази на тиждень проводити дезінфекцію, для чого слід використовувати антибактеріальні серветки.

Щоб не допустити впливу на кишкову флору мікроорганізмів, потрібно регулярно очищати обробну поверхню. Адже в порівняння з кришкою унітазу, на ній експертами було виявлено в 200 разів більше мікробів. Лідерами є пористі поверхні, а також дошки з дерева, набагато безпечніші – металеві.

Ефективні способи очищення. Щоб позбутися від 99,5% мікробів, потрібно розчином, який готується в пропорції 1 л. води і 40 мл винного оцту, обробити обробну поверхню. Після цього, слід нанести соду на вологу дошку. В такому стані її необхідно залишити, щоб підсихала всю ніч. Завершальним етапом обробки буде очищення дошки окропом, після чого її потрібно добре просушити. Також актуально проводити очищення поверхні спиртом раз в тиждень. Такий догляд не залишить шансів на розмноження мікробів і дозволить господарям підтримувати в будинку чистоту.