Як допомогти старшим дітям прийняти нового члена сім’ї?

Всім відомо, що поява в сім’ї ще одного малюка переінакшує всі внутрішні підвалини. Особливо це стосується старших дітей. Раптово світ перевертається, і тепер їм доводиться ділити маму і тата ще з кимось, причому цей хтось знаходиться в більш незахищеному становищі, він маленький і потребує більшої уваги з боку батьків. Як допомогти дитині адаптуватися до нової ситуації і перемогти занепокоєння?

shutterstock_311338868Поділіться новиною про своє становище зі старшою дитиною до того, як вона «піде в маси». Поговоріть про вагітність взагалі. Перегляньте разом пару книг про догляд за новонародженими і будьте готові відповісти на питання.

Опишіть реальну ситуацію того, що буде відбуватися після появи на світ малюка, і як це вплине на життя вашої родини. Дитинка буде постійно плакати, навіть вночі, зригувати, її потрібно часто годувати і міняти їй памперси. Спочатку мама і тато будуть стомлені до краю. Але при цьому пройде якийсь час, і ситуація налагодиться — новонароджений буде краще спати вночі, почне посміхатися і контактувати з членами сім’ї.

Якщо є така можливість, частіше ходіть в гості до друзів, у яких нещодавно народився дитинка. Так старші діти зможуть потрапити в ситуацію, що нагадує майбутню ситуацію для них, і будуть знати, чого очікувати.

Будь-які зміни, які намічаються безпосередньо через народження братика чи сестрички, що впливають на стабільне життя старших дітей, повинні бути зроблені заздалегідь, щоб не створювалося відчуття, що новонароджений малюк диктує свої правила. Так, наприклад, якщо буде потрібно облаштувати дитячий куточок для нової дитини в кімнаті старшої, краще задуматися про переїзд задовго до повернення мами з пологового будинку.

Гарна ідея полегшення дитячих побоювань і тривог — задіяти їх в приготуванні до зустрічі з новим членом сім’ї. Беріть дітей з собою, коли йдете за покупкою ванночки або конверта для новонародженого, залучайте їх до декорування дитячої. Пояснюйте, для чого в майбутньому ці речі знадобляться.

Коли дитинка вперше з’явиться в будинку, просіть старшу дитину про допомогу — подати пляшку, допомогти одягнути або викупати малюка. Дайте зрозуміти, що вам дуже важлива підтримка старшої дитини.

Не забудьте про спільні фотографії! Час летить швидко, маленькі діти ростуть ще швидше.

Коли дитинка трохи подорослішає, з нею вже можна гратися і якось контактувати. Заохочуйте спільне проведення часу дітей. Необхідно створити такі умови, щоб спілкування з братом і сестрою асоціювалося з радістю і веселощами.

Проводьте багато часу наодинці зі старшою дитиною. Не припиняйте спільних традицій. Не повинно розвинутися сприйняття необхідності боротьби за увагу батьків.