Як допомогти дитині займатися наукою?

Молодих батьків дуже часто лякають дитячі питання. Що робити, коли дитина хоче знати, з чого береться природний газ, що таке дим, чому з часом предмети іржавіють та інше.

????????????????????????????????????????????????????????????????????

Адже найпопулярніші відповіді на всі «чому» малюка: «Почекай, я зайнята», «Запитай у мами (тата, бабусі, дідусі)», «Я не знаю».

Але це неправильно. Малюк сам своїми питаннями підказує, що йому цікавий навколишній світ, і це прагнення потрібно розвивати. Тому, якщо ви не знаєте відповідь на питання дитини, спробуйте знайти її разом.

Якщо малюк щиро захоплений усім тим, що можна назвати наукою, показуйте йому спеціалізовані передачі в Інтернеті, читайте цікаві статті. Шукайте разом відповіді на його «чому».

Але в той же час не перестарайтеся. Подавайте дитині інформацію дозовано, простими зрозумілими словами. Якщо дитина захоче запам’ятати складне поняття, вона його обов’язково засвоїть.

Сходіть з малюком в музеї, присвячені природознавству. Там можна послухати не тільки теорію, а й оцінити наукові досягнення, побачити результати людської діяльності.

Обов’язково читайте разом з дитиною книжки. Зараз багато дитячих авторів, які легкою і доступною мовою пояснюють багато речей.

Допоможіть в пошуку інформації. Можливо, ваша дитина відразу зрозуміє, що таке іон, атом, біополе та інші наукові поняття.

Даруйте малюкові енциклопедії. Там він теж почерпне багато цікавих наукових даних. Спробуйте з малюком провести наукові досліди.

Почніть з найпростіших: від фарбування лакмусового папірця до обробки зубною пастою яйця. Сьогодні практично в будь-якому дитячому магазині можна придбати цілі набори для проведення різних дослідів в домашніх умовах.

Якщо батьки бояться проводити досліди, переживають, що не впораються з поясненням того, що самі погано розуміють, знайдіть можливість найняти для дитини репетитора з хімії. Приватний викладач допоможе поставити дослід, розповість, з чого створений навколишній світ, розбудить інтерес до створення нового.

При цьому важливо розуміти, що інтерес дитини до науки не завжди означає, що у вас виросте геній.

Не вимагайте занадто багато від юного дослідника, а заохочуйте його заняття, хваліть досягнення і не забувайте пізнавати світ разом. Це дуже зближує і робить взаємозв’язок дитина-батьки міцним на довгі роки.