Як допомогти дитині в організації гри?

Позбавляючи ігрової форми навчання дитини, ви вбиваєте розвиток фантазії, творчих навичок, навичок соціальної взаємодії. Головним завданням для дитини є завдання щодо забезпечення дитини різноманітними іграшками. До вибору іграшок так само треба підходити розумно, а не скуповувати з полиць магазинів все, що сподобалося дитині.

nado-li-igrat-s-rebenkom_1Розробіть план збирання іграшок, вирішіть спільно з дитиною, де і як будуть зберігатися її іграшки. Дійте за цим планом щодня, привчаючи дитину до порядку. Привчити дитину до чистоти ви можете тільки на своєму прикладі, за допомогою заохочень і похвали, крики і покарання вам у цьому питанні не допоможуть.

Необхідно підтримувати малюка у всіх його починаннях, говорити, як вам подобається придумана ним гра. Обов’язково похваліть дитину за проявлену ініціативу у створенні власної цікавої гри. Можете сказати йому: «який ти молодець, як чудово все вийшло» або «яка чудова ідея в тебе з’явилася». Така похвала дасть поштовх і в майбутньому проявляти ініціативу в організації власного дозвілля. Коли дитина просить вас приєднатися до гри, то обов’язково погоджуйтеся. Розпитайте її, яка у вас роль і що вам потрібно робити, яка поведінка у вашого героя. Під час гри пояснюйте, чому ваш герой зробив такий вчинок або вибір, поясніть, чому така поведінка правильна. Якщо ви щось не розумієте в ході гри, попросіть дитину вам пояснити ще раз. Розділіть почуття дитини, якщо їй смішно, постарайтеся і для себе знайти в цьому моменті щось смішне, взаємодійте з вашою дитиною, придумайте спільну гру.

Якщо ви спостерігаєте за картиною, коли дитина нескінченно перебирає іграшки і ніяк не може зробити вибір, значить їй потрібна ваша допомога. Чим старша дитина, тим менше допомоги від дорослих їй потрібно. Виходом з такої ситуації буде спільна гра, яка дасть вам можливість навчити дитину чомусь новому. Придумайте гру разом, розробіть сюжет і сам процес гри, так дитина швидше включиться в процес і легко засвоїть нову інформацію. Після гри обов’язково скажіть спасибі малюкові за відмінний час, проведений разом, скажіть, що хотіли б і в майбутньому пограти з ним разом в ігри і будете чекати від нього запрошення. В таких іграх разом з дитиною є величезний плюс. Ви можете налагодити близькі стосунки, показати свою любов, висловити підтримку, що призведе до довірчого ставлення до вас з боку дитини.

Запам’ятайте, малюки розвиваються і пізнають навколишній світ за допомогою ігор. Ігрова форма навчання найефективніша для дітей дошкільного віку. В іграх можна розвинути фантазію, творчі здібності, уяву, освоїти нові навички, навчитися самостійно вибирати правильні рішення і навчитися хорошим манерам. В іграх з однолітками дитина навчиться навичкам соціальних взаємодій, що допоможе розвинути такі якості як лідерство і організованість.