Як доглядати за могилою?

Як би ми не хотіли, але наші рідні і близькі залишають цей світ. Готовим до цього потрібно бути кожному з нас. І не тільки до похорону, а й до подальшого облаштування могил і догляду за ними. Про це і поговоримо нижче.

uhod-za-mogiloyМогили вимагають періодичного догляду за ними. Найважливіше навідуватися на кладовище навесні і восени. У цей час потрібно виконати ретельне прибирання. Все тому, що навесні сходить сніг і стан навколо поховання виглядає не дуже привабливо і естетично. Залишається те листя, яке не встигли прибрати восени. Також мороз і волога можуть пошкодити обробку пам’ятників. Тому варто звернути на це особливу увагу. Можливо доведеться пофарбувати окремі елементи або, наприклад, полагодити паркан навколо могили. Якщо вам потрібна допомога для того, щоб убраться на могиле на кладбищах Киева, то рекомендуємо перейти за посиланням вже зараз.

Якщо з моменту похорону пройшло менше півтора року, то не варто поспішати з установкою пам’ятника. Все тому, що ґрунт ще осідає, тому споруда може посунутися або взагалі впасти. Спочатку на могилу встановлюють легкий хрест. У разі, якщо земля дійсно просяде, то потрібно підсипати  ґрунт. Часто це трапляється, якщо кладовище розміщене на піщаних ґрунтах.

Час від часу потрібно мити пам’ятники на могилах, а також покривати їх різними спеціальними засобами, що захищають від впливу зовнішніх факторів. Зазвичай в їх основі використовується бджолиний віск. Також варто стежити за тим, щоб на могилі не виростав різний бур’ян. Якщо подібне станеться, то потрібно його позбутися якнайшвидше. Можна самостійно посадити таку традиційну рослину, як барвінок. Він зможе прикрасити могилу і не допустить потрапляння в землю інших різних рослин. Більше того, він виглядає досить привабливо, а також буде рости круглий рік і не потребує особливого догляду за ним.

Залишати на могилах дорогі штучні квіти — не найкраща ідея. Все тому, що сьогодні чимало шахраїв і морально слабких людей полюють на них. Крадіжки з кладовищ відбуваються дуже часто.