Як доглядати за драценою

Драцена в перекладі з грецького означає «самка дракона». Це страхітливу назву деревоподібна рослина сімейства спаржевих отримала не за зовнішній вигляд, а за свій сік — смолянисту густу субстанцію криваво-червоного кольору. Стародавні люди, мабуть, вважали, що саме такий буває кров справжніх драконів. А за свою схожість із зовнішнім виглядом пальм, драцену називають ще «помилковою пальмою», а старовинне російська назва — драконка.

Вчені налічують понад 100 видів драцен, частина з них — популярні як оранжерейні або кімнатні рослини, так як в закритих умовах вони не виростають вище 1 метра. Дізнатись більше про драцени ви можете на сайті https://galsad.ua/catalog/roslini/kimnatni-roslini/dratsena-dracaena/. Ростуть вони досить повільно, додавав не більше 15 см в рік. Термін життя драцени — від 5 до 15 років.

Догляд в домашніх умовах

Місце і освітлення: Найкраще помістити горщик з драценою на відстані 1-2 м від східних і західних вікон, так як вона любить яскраве освітлення, але не прямі пекучі промені полуденного сонця. Якщо занадто затінити рослина, її листя може збліднути. Втім, види з темно-зеленим листям в півтіні почувають себе непогано. Не забувайте періодично розгортати драцену різними сторонами до світла, щоб не виростити однобоке рослина.

Температура: стандартна кімнатна — +18 — + 23 C. Так як рослина походить з країв з континентальним кліматом, пальма драцена нормально реагує на перепади температури, і взимку деякі види драцен витримують температуру +12 — + 13 C.

Полив: Для неї важлива золота середина. Не потрібно як пересушувати грунт, так і заливати її водою. Критерій — грудка землі повинен встигнути між поливами ненадовго підсохнути. Влітку досить рясно поливати 2 рази в тиждень, взимку при низькій температурі знизити до 1 разу на 10-12 днів.

Повітря і волога: драцені не завадить загартовування повітряними ваннами, тому влітку, при можливості, слід виносити її на відкрите повітря. Потрібне постійне обприскування — пару раз в тиждень, листя драцени протирати вологою серветкою. Можна використовувати побутової зволожувач повітря. Взимку потрібно відсунути горщик з драценою подалі від опалювальних приладів, де дуже сухе повітря, як мінімум на 1 м.

Перша ознака нестачі води — пониклі листя. При цьому драцена може винести досить довгий період без поливу, при цьому перед від’їздом ви можете полити її як зазвичай. Якщо після повернення вам здасться, що драцена сохне, це не так. У драцени є сплячі бруньки, які і рушать в зростання при поновленні поливів. Так що, драцена ідеальний вихованець, на випадок, якщо у вас часті відлучки з дому на кілька днів.