Як часто можна народжувати чи наскільки велику сім’ю здатна створити жінка?

Матеріальне благополуччя сучасних сімей стало набагато кращим, ніж будь-коли раніше, і багато жінок сьогодні хочуть мати дійсно велику сім’ю і не зупинятися навіть після появи на світ трьох малюків. Раніше, коли були відсутні нормальні засоби контрацепції, вагітність жінки в середньому наступала кожні два роки.

f074da9611af6676cf78e089ef12b7f5У давні часи жінка дійсно народжувала часто, проте це позначалося не тільки на її власному здоров’ї, а й на здоров’ї самих дітей. Сьогодні, з розвитком медицини і поліпшенням якості життя в багатьох регіонах планети, можна народити і більше шести дітей без шкоди для свого і здоров’я потомства. Однак варто розуміти, що можливості жіночого організму, як, втім, і сучасної медицини небезмежні, тому перед тим, як наважитися на настільки відважний крок, необхідно знати всі тонкощі та особливості жіночого організму.

Коли можна народити наступну дитину?

Матка відновлюється вже через 1-2 місяці після пологів, проте вагітність може наступити і раніше при включенні в роботу яєчників і настанні овуляції. Підтвердження тому — однолітки. Багато жінок зберігають незаплановану вагітність, і в цьому випадку для нормального чергового розродження, необхідно підтримка рідних, допомога в догляді, постійне спостереження у фахівця і підвищені дози вітамінів, виписаних лікарем.

Наступна вагітність після кесаревого розтину

Якщо незапланована вагітність наступила незабаром після пологів за допомогою кесаревого розтину, то існує ризик розходження маткових швів, тому більшу частину терміну вагітності потрібно провести в стаціонарі, щоб в разі загрози, можна було провести екстрену операцію. Якщо лікар порекомендує перервати вагітність — варто на це погодиться, поки це можливо, оскільки в разі загрози здоров’ю матері, будуть, в першу чергу, рятувати матір, а не дитину. Після пологів за допомогою кесаревого розтину, рекомендується народжувати наступну дитину тільки після закінчення двох-трьох років.