Як бути із невпевненістю і заниженою самооцінкою?

Для початку людина має усвідомити, що є такий факт, як невпевненість, і мати велике бажання щось змінити. Далі потрібно визначити тип невпевненості. Є всього два типи невпевненості і залежно який тип визначився, такими й будуть подальші дії, які ми розглянемо нижче.

kak-povyisit-samootsenku-i-uverennost-v-sebe-devushke2-minПерший тип. Мала впевненість і мала компетентність. Під цей тип підпадають люди, які насправді мають мало досвіду (наприклад: знайомств, поцілунків, якихось побутових навичок, навичок у роботі) і потрапивши в подібну ситуацію відчувають себе невпевнено. У цьому випадку невпевненість виправдана. І якщо ми будемо піднімати самовпевненість такій людині, це буде неправильно, тому що, людина і далі буде некомпетентною в якихось питаннях (не маючи досвіду), а самовпевненість у неї підніметься. Таким чином ми можемо нашкодити не тільки людині, але і оточуючим. Ви б повірили хірургу, без освіти, без досвіду роботи, але дуже самовпевненому в собі.

Що робити людям які крім своєї невпевненості ще й досвіду не мають теж?

1.Потрібно чітко знати зони своєї недосвідченості, які збігаються з невпевненістю.

2.Поставити мету для набуття досвіду в кожній зоні недосвідченості. І найголовніше відповісти на питання: навіщо мені це потрібно?

3. Намагатися і помилятися, поки людина не навчиться робити добре.

4. Подумати і попрацювати над повчаннямИ рідних, які ви могли отримати в дитинстві.

Другий тип. Велика компетентність і мала впевненість. Під цим типом мають на увазі людину із значним досвідом у якійсь справі, але недооцінюючу себе і свої здібності.

Що ж робити людям другого типу?

1. Потрібно чітко сформулювати чинники непевності.

2. Під кожною невпевненістю, на аркуші паперу написати відповідь, у чому я в собі невпевнений, подумати які причини цього.

3.Подумати і попрацювати над повчаннями рідних, які ви могли отримати в дитинств.

І на закінчення я хотіла б сказати: нормальна саооцінка — це висока самооцінка. Якщо у людини низька самооцінка, то ця людина нещасна і некорисна, вона заважає реалізації кожної такої людини. Але висока самооцінка повинна завжди перебувати в союзі з досвідом і компетентністю. Якщо це не так, тоді висока самооцінка може принести велику шкоду людині і її оточуючим. Спершу потрібно навчитися якісно робити, а потім вже піднімати свою низьку самооцінку. Я вам всім бажаю що б ваша самооцінка була на висоті, адже це запорука вашого успіху на життєвому шляху і звичайно ж вашого здоров’я!