Як батькам допомогти дитині підготуватися до походу в школу?

Давайте уявимо, що буквально через кілька місяців ваша дитина відправиться вперше в школу. Безумовно, батькам важливо підготувати малюка до нового виклику, причому це цілком реально зробити в домашній обстановці. І, як зазначають фахівці, на цьому етапі потрібно дотримуватися деяких рекомендацій. Наприклад, постарайтеся не гнатися за так званими формальними результатами.

img1220106815Тут важливо пам’ятати, що малюки різні, тому не потрібно прагнути до результатів тієї чи іншої дитини, скажімо, вашої знайомої. Це може призвести до розвитку комплексу неповноцінності, коли батьки починають докоряти дитині через її невміння читати, хоча син вашої подруги в аналогічному віці вже вміє це робити. Першочергова задача батьків на етапі дошкільної підготовки полягає в наступному: потрібно зробити сам процес таким, щоб малюк відчував задоволення від усього, що він робить. Це може бути вирішення задач, виготовлення різних виробів, заняття читанням.

Сприятливий сценарій розвитку подій передбачає, що у малюка складається внутрішнє поняття цінності навчання, він в якійсь мірі має мотивацію, йому в принципі цікаво дізнаватися нове. Яким чином батьки можуть допомогти на етапі дошкільної підготовки? В першу чергу намагайтеся побільше говорити з дитиною, давайте відповіді на питання, та й взагалі приділяйте час і увагу вашій дитині. Бажано зробити з навчання своєрідну гру, наприклад, здавалося б звичайну прогулянку цілком реально перетворити на пригоду з підтекстом навчання.