Хвороби підшлункової залози у жінок

Підшлункова залоза — орган, де формуються ферменти, за допомогою яких жінка легко перетравлює їжу. До того ж, інсулін — продукт підшлункової залози, що відповідає за певну кількість цукру у нашій крові. Якщо довгаста пірамідка (саме так виглядає те, що ми зараз розглядаємо), розташована позаду шлунка, дає збій, то у жінки починаються проблеми.

pankreasПанкреатит — поширене захворювання: це ще не рак підшлункової залози, але захворювання серйозне. Клітини підшлункової залози виробляють сік, званий панкреатичним. Його суміш з жовчю по однойменних протоках направляється в дванадцятипалу кишку, щоб активізувати свою діяльність, тобто розщеплювати вуглеводи, білки і жири. Як тільки такий процес порушується, процес «перетравлення» активізується в самій залозі, що і викликає запалення останньої. Сильні болі під шлунком супроводжують перебіг панкреатиту, гіркота в роті, сухість і навіть підвищення температури не сприяють тому, щоб жінка відчувала себе добре.

Дами з гострим панкреатитом негайно госпіталізуються і проходять в медичному закладі курс лікування, а початкова стадія розвитку хвороби лікується амбулаторно. Запальний процес в підшлунковій залозі призводить до того, що здорова тканина рубцюється, отже, вже не може виробляти ферменти. Це і викликає дефіцит інсуліну в організмі, що вимагає заміщення.

Болить під ложечкою, в лівому чи правому підребер’ї? Негайно вирушайте на прийом до лікаря: не дай Бог цукровий діабет зробить вас рабом постійних інфекцій! Не завадило б звернути увагу і на постійну відрижку, і нудоту вранці, діарею і метеоризм — все це симптоми панкреатиту.

Лікар-гастроентеролог займеться лікуванням запалення підшлункової залози, а з цукровим діабетом доведеться звертатися до ендокринолога. Рак підшлункової залози найчастіше на початковій стадії взагалі ніяк себе не проявляє. Як тільки пухлина виходить за межі «пірамідки» і метастази починають себе активно позиціонувати, жінка переходить під нагляд лікаря-онколога.