Хурма: корисні властивості хурми. Частина 1

Батьківщиною солодкої східної ягоди хурми вважають Китай. Саме звідти вона почала подорож спочатку в Східну Азію, потім в країну висхідного сонця, а світову популярність вона набула в кінці 19 століття.

hurma_1Кількість видів хурми доходить до п’яти сотень. Багато з цих видів люблять теплий тропічний клімат. Корольок, солодка шоколадна, терпка кавказька і нетерпка японська — є найбільш відомими.

Хурма славиться корисними мікроелементами, великим вмістом харчових волокон і антиоксидантів. Також вона багата водою, білками і вуглеводами, органічними кислотами, золою і дубильними речовинами. Не варто забувати і про такі важливі мінерали, в хурмі як калій, магній, кальцій, фосфор, залізо і вітаміни А, С, Р.

Пектин, що входить до складу хурми, покращує травлення. Саме тому її застосовують з метою лікування шлункових захворювань в нетрадиційній медицині.

За рахунок великого відсотка глюкози і фруктози, хурма сприяє роботі серцево-судинної системи, не викликаючи при цьому дестабілізації. Але все ж, людям страждаючим діабетом варто обмежити себе від вживання в їжу цього фрукта.

Вітаміни С і Р зміцнюють судини, вітамін А захищає від раку, а магній знижує вірогідність утворення ниркових каменів.