Худнемо чи залишаємося гарними?

Схуднути — немає нічого легше і нічого важче. Все залежить від мотивації. Здоров’я або краса? Що важливо саме для вас? Найчастіше прагнення з’являється цілком до певної мети. Скажімо, знизити навантаження на опорно-руховий апарат у зв’язку з наявністю певних захворювань (деформуючий остеоартроз, залишкові явища різних травм і т. д.).

0_4ff64_2e549e95_LЗамість того, щоб сідати на виснажливі дієти, часом досить буває купити хорошу професійну косметику. Або знизити ризик цукрового діабету і гіпертонії. Або налагодити ендокринологічні проблеми (жирова тканина у жінок здатна накопичувати жіночі статеві гормони і «випускати» їх в кров в хаотичному режимі, порушуючи роботу всіх ендокринних органів). В результаті утворюється порочне коло, коли неможливо з’ясувати, що первинно — захворювання або симптом ожиріння. Але тоді хвора людина сміливо може говорити, мовляв, гени і цукровий діабет в усьому винні. І продовжувати насолоджуватися своїм неповноцінним життям.

Бувають випадки, коли здоров’я хвилює в меншій мірі, важливий естетичний недолік. Недарма є приказка, що ті, хто знає себе в 50 кг, рідко допускають підвищення маси тіла. Незрівнянне відчуття легкості і краси забезпечує організм ендогенними  опіоїдами не гірше, ніж цукерка. І вже зовсім рідко людина розглядає всі сторони питання в комплексі. Як правило, така людина або вже має багато з цих проблем, або володіє достатніми знаннями і уявою для їх повноцінного прогнозування.

Якби ми могли зазирнути в майбутнє, то дізналися б напевно, що при наявності ожиріння в 30 років нас чекає порушення менструального циклу і безпліддя. У 40 років — гіпертонія і постійні болі в суглобах і хребті. У 50 років — судинні катастрофи і серйозні обмеження рухливості у зв’язку з деформацією опорно-рухового апарату. І повірте, ми б тоді не сумнівалися в 20 років чи харчуватися фастфудом, чи ні. Медична наука вміє давати такі прогнози, всі підвищені ризики захворюваності на ці недуги при ожирінні доведені. Але молоді люди в 20 років цих зв’язків не бачать. А саме в цьому віці ще можна досить легко змінити свою харчову поведінку.

Краса? А краса в помірності. І починається вона з розумної оцінки і самокритики. Будьте здорові і красиві!